Kanaltürk ve Bugün TV'nin yayını kesildi

Kanaltürk ve Bugün TV'nin yayını kesildi

Kanaltürk ve Bugün TV'nin yayını kesildi

Kanaltürk ve Bugün TV'ye sivil polislerin girmesinin ardından saat 16.30 sıralarında yayın kesildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sivil polislerin binaya girişi sırasında Kanaltürk Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros, rejiden canlı yayındaydı. Toros, sivil polislerin "uydu odasına" girdiğini belirterek heran yayınlarınının kesilebileceğini kaydetti. Toros'un konuşması devam ederken saat 16.30 sıralarında iki kanalın da ekranı karardı.

TARIK TOROS GÖREVDEN ALINDI

Kanaltürk ve Bugün TV’nin yayınları dakikalar önce sona erdi. Her iki kanalın ekranları da karardı. Bugün TV Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros, polis zoru ile binadan çıkarıldı. Tarık Toros el yazısıyla kendisine tebliğ edilen bir kağıtla görevden alındı. İlker Başbuğ bağımsız Kürt devleti için tarih verdi Belediye Başkanı özür diledi

Millet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Değer Özgergün Bugün TV Yayın Yönetmeni Tarık Toros'un görevinden alındığını bildirdi. Samanyolu canlı yayınına katılan Toros, "Yayına polisler eşliğinde yönetim kurulu geldiler. öncelikli olarak Tarık Toros'ın görevden alındığına dair kendilerine bir tebliğ sundular. Tebliğin hukuki geçerliliği yok, ticari sicil kaydına yönetim kuruluınun işlenmesi yapılmadığı için, personele yönelik işten çıkarma yetkisi bulunmamakta" dedi.Başbakan "müjde paketini" açıkladı Masum Türker: "DSP 5. parti olmaya adaydır"

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

1500 KİŞİLİK GRUP BURADA

Samanyolu muhabiri Yakup Sağlam Tarık Toros'un el yazısıyla görevden alındığını söyledi. Sağlam, "Toros’a, el yazısıyla görevden alındığını yazan bir kağıt verildğini söylediler. Yarım saat öyle bir nokta oldu ki burası. Polis caddeyi kapatmış durumda. Ambülans da o sırada yarım saat gelemedi. Yaklaşık 1500 kişilik bir grup burada bekliyor. Şu anda azalma ve dağılma yok. İnsanlar beklemeye devam ediyor" dedi.

DIŞARI ÇIKARILDI

Periscope’tan yapılan canlı yayında Toros’un polisler arasında dışarı çıkarıldığı görüldü. Bina içindeki kişilerin de olayı, alkışlayarak protesto edildiği anlaşıldı.AB Komisyonu Türkiye taslak raporu basına sızdı! Marmara Denizi'nde 4.5 büyüklüğünde deprem!

AÇIKLAMA YAPTI

Bugün  TV Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros, televizyon yayınlarının durdurulmasının ardından, bina dışına çıkarak açıklama yaptı. Açıklama yaptığı mikrofonu gösteren Toros, "Elimdeki mikrofonun yayın mikrofonu olmasını isterdim. Ama o mikrofon sökülüp alındı elimden" dedi.

"BİR POLİS ELİMDEKİ MİKROFONU ÇEKTİ ALDI"

Karşısında oturduğu ekranlardan Kanaltürk ve Bugün TV yayınlarının birer birer düşmesine tanıklık ettiğini anlatan Toros, "Çatımızdaki uydu sistemlerine giren polislerin yetkisiz bir şekilde uydu yayınlarını düşürdüğüne tanık olmak çok ağırdı" diye konuştu.Yayının kesilmesine rağmen konuşmaya devam ettiğini belirten Toros, "Belki birileri duyuyordur diye... Biliyordum ki tüm mecralardan gitmişti yayın... Bir polis elimdeki mikrofonu çekti aldı. Kimse elimde tuttuğum mikrofonu çekip alamaz, eğer alırsa bu gasptır" dedi. Demirtaş'tan Davutoğlu'na sert yanıt: "Bön bön bakacaksın!" Diyarbakır'da öldürülen IŞİD'çi örgüte Almanya'da katılmış

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"UYDURUK EL YAZISI"

Eline bir kağıt tutuşturulduğunu söyleyen Toros, şöyle devam etti:"Biri, Kanaltürk ile ilgili görevden alma yazısıydı. Birisi de, Bugün TV ile ilgili görevden alma yazısıydı. El yazısıyla yazılmış, imla hataları olan, son derece düzensiz bir yazıydı. Altında da 5 yönetim kurulu üyesinin imzası... 'Tarık Toros'un...' Tarık Toros kim? Sarı çizmeli Mehmet Ağa... 'Görülen lüzum üzerine...' Hangi lüzum? O da yok. 'Görevinden alınması...' Hangi görevinden? O da yok. Murat Uzun ile ilgili yazıda bile Tarık Toros yazıyor."

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"BUNLAR SON SÖZLERİMİZ DEĞİL"

Yayın yaptıkları ana kumanda odasından polis gücüyle çıkarıldığını söyleyen Toros, "Kapıya kadar sürüklediler. Ondan sonra bıraktılar. Hiç geri adım atmadık biz. İçeride belki bizi susturduklarını düşünüyorlar ama, bunlar bizim son sözlerimiz değildi. Daha bizim söyleyecek çok sözümüz var. Ben halen Bugün TV'nin yasal imza yetkisi olan Genel Müdürü'yüm. İki tane uyduruk imza atarak bu işin bittiğini ancak göstermelik kalabalıklarınıza anlatırsınız" şeklinde konuştu. 

GAZETECİLERE POLİS MÜDAHALESİ

Koza İpek Medya Grubu'na kayyum atanması ve gruba ait Kanaltürk ile Bugün TV'nin yayınlarının kesilmesiyle ilgili gelişmeleri takip eden basın mensuplarına polis müdahale etti.

Yaşanan arbede sırasında bazı gazeteciler tartaklanırken, 2 basın mensubu da gözaltına alındı.  

İçişleri Bakanlığı'ndan Fethullah Gülen kararı 

Yerli otomobili alan işadamı ortaya çıktı

Koza İpek Medya Grubu'nun Mecidiyeköy'de bulunan binası önünde güvenlik önlemi alan polis, saat 19.30 sıralarında eylemci grubun dağılması yönünde anons yaptı. Grubun dağılmaya başladığı sırada, çoğunluğu sivil olan bir grup polis, kaldırımda bekleyen basın mensuplarına doğru yöneldi. Polisler önlerine kattıkları basın mensuplarını iteleyerek uzaklaştırmaya başladı. Bu sırada basın mensupları ile polisler arasında arbede yaşandı. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bazı gazeteciler tartaklanırken, Zaman Gazetesi muhabiri Celal Kara, Cihan Haber Ajansı canlı yayın aracı sorumlusu Hüseyin Arıcı ve Aksiyon Dergisi muhabiri Haşim Söylemez gözaltına alındı.Yaşanan olayın ardından, Cihan Haber Ajansı Muhabiri Mehmet Büyük gözyaşlarını tutamadı. Büyük, “Çekim yapıyordum, kamerama saldırdı. Kameramı çekti, bayağı mücadele ettim. Gözaltına alınan arkadaşı çekerken arkadan tekme vurdular. Boğazımı sıktı, nefes alamadım. Biraz sinirlerim boşaldı" diye konuştu. Bir süre gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Aksiyon Dergisi muhabiri Haşim Söylemez ise “Sizin gibi itilirken, gazeteci olduğumu anlatmaya çalıştım. Sordukları için basın kartını gösterdim. Basın kartını gösterince daha büyük tepki gösterdiler. Sonra beni itekleyerek tartakladılar. Daha sonra gazeteci olduğuma inandılar ve bıraktılar" şeklinde konuştu.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber