Kar İstanbul'u esir aldı

Kar İstanbul'u esir aldı

İstanbul'da dün öğleden sonra başlayan kar yağışı gece saatlerinde etkisini arttırakrak devam etti. Yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul'da trafik yoğunluğu %80'e ulaşırken trafikteki sürücüler zor anlar yaşadı. Gece boyunca süren kar yağışı bu sabah saatlerinde de etkisini artırarak devam ediyor. Ana arterlerde sorun yaşanmazken ara caddelerde trafikte aksamalar yaşanıyor.

İstanbul yoğun kar yağışı sabah saatlerinden itibaren de etkili olmaya devam ediyor. Ana arterlerde sorun yaşanmazken birçok sürücü ara sokaklardan çıkamadı. İstanbullular işe gitmekte güçlük yaşadı.

Boğaziçi Köprüsü'nde de yoğun kar yağışı nedeniyle sürücülerin yavaş ilerledikleri görüldü.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait ekiplerin köprü üzerinde tuzlama çalışmaları devam ediyor.

Trafik çilesi

İstanbul'da dün öğle saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı, iş çıkış saatiyle birlikte trafiği durma noktasına getirdi. Kent içi trafik yoğunluğu yüzde 80'e ulaştı. TEM Otoyolu'nda, Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçişte yoğunluk yaşandı. D-100 Karayolu'nda da, yine Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçişlerde yoğunluk oldu. Boğaziçi Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde ise trafik durma noktasına kadar geldi. Maslak Büyükdere Caddesi, Beşiktaş Barbaros Bulvarı, Haliç Köprüsü gibi ana yollarda da trafik adım adım ilerledi.

İstanbul'da  dün gün boyu aralıklarla devam eden kar yağışı, bu gece boyunca etkisini artırarak devam etti. Belediye ekiplerinin tuzlama çalışmaları nedeniyle Beyoğlu, Şişli, Kağıthane ve Beşiktaş'ta ana arterlerde olumsuzluk yaşanmazken ara sokaklarda, kar lastiği takmayan araçlar yokuş çıkarken güçlük çekti. Yokuşlarda mahsur kalan araçlar vatandaşların yardımıyla kurtuldu. Taksim Gezi Parkı'nda bir grup kartopu oynayarak kar yağışını eğlenceye çevirdi. Atatürk Anıtı çevresinde vatandaşlar bol bol kar fotoğrafı çekti. Belediye ekipleri anıt çevresinde tuzlama çalışması yaptı.
Tüneli yürüyerek geçtiler

İstanbul'da etkili olan kar yağışı nedeniyle Kağıthane ve Bomonti tünelinin çıkışlarında araçlar kaldı. Araçlardan inenler, tüneli yürüyerek geçti.


Kağıthane tünelinin çıkışında Piyalepaşa ilerlemeye çalışan araçlar yolda kalınca trafik yoğunluğu yaşandı. Araçlar tünelin içinde kaldı. Yolda kalanlar çareyi yürümekte buldu. Servis ve otobüslerden inenler Kağıthane ve Bomonti tünellerini yürüyerek geçti.


Maltepe'de buz pistine dönen yol sürücülere zor anlar yaşattı


İstanbul'da akşam saatlerinde devam eden kar yağışı, Maltepe Başıbüyük Mahallesi'nde birçok yolda buzlanmaya neden oldu. Buz tutan yolda ilerlemeye çalışan sürücüler zor anlar yaşadı. Birçok otomobil sürücüsü Çınar Caddesi'nde yokuş aşağı inerken aracını kaydırdı. Bazı sürücüler buz pistine dönen yolda ilerleyemeyince, tuzlama ekibi gelene kadar yola devam etmedi.
 
Kartopu oynadılar

Ara ara kuvvetlenen yağış Esenler ve Bağcılar'da da yerleri beyaza bürüdü. Belediye ekipleri yollarda tuzlama çalışması yaparken, araçların yolda ilerlemekte güçlük çektiği görüldü.  Okulların tatil ilan edilmesini fırsat bilen çocuklar da sokaklarda kartopu oynayarak kar yağışının tadını çıkardı.Anadolu Yakasında da bazı bölgeler tamamen beyaza büründü. Kar yağışını ve okulların tatil olmasını fırsat bilen vatandaşlar  geç saaatlere kadar karın tadını çıkardı. Bazı vatandaşlar da beyaza bürünen parklarda selfie çektirmeyi ihmal etmedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS