Karaman'da lisede taciz iddiası

Karaman'da lisede taciz iddiası

Karaman, Ensar Vakfı’nda görevli öğretmenin, 10 öğrenciye tecavüz ettiği iddiasıyla sarsılırken, ikinci bir skandal daha yaşandı. Karaman İrfan Atasever Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı M.Ç. kızının arkadaşına “cinsel taciz”le suçlandı. Lise 11. sınıf öğrencisi, müdür yardımcısıyla konuşmalarını kayda aldı. İfadesinde önce suçlamaları kabul etmeyen müdür yardımcısı, ses kayıtları dinletilince çözüldü.

Karaman, Ensar Vakfı’nda görevli öğretmenin, 10 öğrenciye tecavüz ettiği iddiasıyla sarsılırken, ikinci bir skandal daha yaşandı. Sözcü Gazetesi'nden Saygı Öztürk'ün haberine göre, Karaman İrfan Atasever Lisesi Müdür Yardımcısı M.Ç, kızının da sınıf arkadaşı olan 11. sınıf öğrencisi Ş.B’ye cinsel tacizde bulundu.

Öğrencinin ailesi, cinsel taciz olayını Emniyet’e bildirdi. Baronun görevlendirdiği Avukat Murat Can Akkuş, Ş.B’Nin 24 Mart’ta alınan ifadesi sırasında yanında bulundu. Ş.B., müdür yardımcısının geçen yıl ve ardından da 24 Mart'ta okuldaki odasında kendisini taciz ettiğini anlattı.

11. sınıf öğrencisi Ş.B’nin şikayeti üzerine okulun Müdür Yardımcısı M.Ç. suçlamaları reddetti. Konuşmasının ses kaydına alındığından haberi olmayan M.Ç, ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmedi, ses kaydı dinletilince o sözlerin kendisine ait olduğunu doğruladı ancak yine de konuşmanın bazı bölümlerini reddetti. Müdür Yardımcısı, tacizde bulunduğu sözlerin, öğrencisinin ailevi problemlerinde yardımcı olmaya dönük olduğunu iddia etti.

Serbest bırakıldı

M.Ç., polisteki ifadesinin ardından serbest bırakılırken, Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturmanın da devam ettiği belirtildi.

İdari soruşturma başlatıldı

M.Ç. hakkında Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma başlatılmasının ardından harekete geçen İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de dün itibariyle M.Ç.'yi görevden alıp hakkında idari soruşturma başlattığı öğrenildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS