Son Dakika

Kargolar yasakta açık mı? Kargocular sokağa çıkma yasağından muaf mı?

A A

30.04.2021 - 09:05 Son Güncelleme:

İçişleri Bakanlığı tam kapanma genelgesinde kargocuların durumları ile ilgili detayları da paylaştı. Peki, kargo çalışanları tam kapanma süresince sokağa çıkma yasağından muaf olacak mı? İşte “kargocular kısıtlamadan muaf mı?” sorusunun yanıtı…

Kargolar yasakta açık mı? Kargocular sokağa çıkma yasağından muaf mı?

Hafta başında gerçekleştirilen kritik Kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamanın öne çıkan alanlarından biri de tam kapanma oldu. Toplamda 18 gün boyunca devam edecek olan tam kapanma süreci ile ilgili detaylar ise İçişleri Bakanlığı genelgesinde yerini aldı. Peki, genelgede kargo çalışanları ile ilgili hangi detay yer alıyor?

KARGOCULAR KISITLAMADAN MUAF MI? KARGOLAR SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDAN MUAF MI?

Tam kapanma genelgesi içerisinde Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi de paylaşıldı. Bu listenin 22. maddesinde “Kargo, su, gazete ve mutfak tüpü dağıtım şirketleri ve çalışanları” da bulunuyor.

Bu nedenle kargocular kısıtlamadan muaf olacaklar. Aynı şekilde kargo çalışanları gibi su, gazete ve mutfak tüpü dağıtımında bulunanlar da kısıtlamaya dahil olmayacak.