hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kasım ara tatili ne zaman? 2023-2024 eğitim yılında MEB'in ilk ara tatili başlıyor

  Kasım ara tatili ne zaman 2023-2024 eğitim yılında MEBin ilk ara tatili başlıyor
  expand
  KAYNAKOğuzhan Hacıoğlu / cnnturk.com Muhabiri

  Milyonlarca öğrenci kasım ara tatili ile bu yılın ilk tatilini gerçekleştirecekler. Aynı süreçte öğretmenler ise seminerlere katılacaklar. Peki, kasım ara tatili ne zaman? İşte MEB'in 2023 ilk ara tatil tarihi...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kasım ayında gerçekleşecek ilk ara tatilde öğrenciler hafta sonları ile birleştiğinde toplamda 9 günlük bir tatil yapacaklar. Tatil sürecini iyi değerlendirmek isteyen aileler ve öğrenciler ilk ara tatilin hangi tarihte yapılacağını araştırmaya başladı.

  KASIM ARA TATİLİ NE ZAMAN 2023?

  Öğrencilerin 9 günlük tatile çıkacağı öğretmenleri ise online seminerlerini alacağı kasım ara tatili 13-17 Kasım tarihleri arasında olacak. İlk ara tatilin sona ermesinin ardından bu kez sömestr yani yarıyıl tatili beklenecek. 15 tatil olarak da bilinen yarıyıl tatili ise 22 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında olacak.

  İlk dönemin sona ermesinin ardından öğrenciler 2 haftalık tatil yapacaklar bu tatilin de tamamlanmasıyla birlikte 5 Şubat’ta yeniden ders zili çalacak ve ikinci dönem başlayacak.

  İkinci dönemin ara tatili ise 8-12 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Bu tatil aynı zamanda 2023-2024 eğitim öğretim döneminin son tatili olacak. Ardından karne heyecanı başlayacak bu yıl karneler ise 14 Haziran 2024 günü alınacak. Karnelerin alınmasıyla birlikte de yaklaşık 2.5 ay sürecek olan yaz tatili başlayacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow