Kasım ara tatili ne zaman?  İşte MEB ara tatil tarihleri…

Kasım ara tatili ne zaman?  İşte MEB ara tatil tarihleri…

Kasım ara tatili ne zaman?  İşte MEB ara tatil tarihleri…

MEB öğrencilerin “Kasım tatili” olarak da adlandırdığı ara tatil tarihlerini 2019-2020 eğitim öğretim takvimi içerisinde paylaşmıştı. Bu yıl ilk kez uygulamaya konulan ara tatil ile hedeflenen değişim de yine geçtiğimiz haftalarda duyurulmuştu. Peki, Kasım ara tatili ne zaman başlayacak ve ara tatil kaç gün olacak?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ara tatil tarihleri ile ilgili detaylar eğitim öğretim dönemi başlamadan önce Milli Eğitim Bakanlığı tarafından paylaşılmıştı. Kasım ayında ilk ara tatillerini yapacak olan öğrenciler uygulama sayesinde yıl içerisinde daha sık aralıklarla tatil yapma fırsatı bulacaklar. Öte yandan birinci ve ikinci döneme eklenen birer haftalık süreler yani toplamda iki haftalık süre ise yaz tatilinden alınacak.

Yani yaz tatili süresi toplamda 2 buçuk aya düşmüş olacak. Bu sayede de yaz dönüşü oluşan okula uyum probleminin önüne geçilmeye çalışılacak.

ARA TATİL KAÇ GÜN, KASIM TATİLİ NE ZAMAN?

MEB’in eğitim öğretim takvimi içerisinde aktardığı bilgilere göre ara tatil 18-22 Kasım 2019 tarihleri arasında olacak. Öğrenciler hafta sonu tatillerinin de araya girmesiyle birlikte 16 Kasım 2019 Cumartesi gününden başlayarak 25 Kasım 2019 Pazartesi gününe kadar tatil yapmış olacaklar. Yani 2019 Kasım ayında öğrenciler 9 günlük bir ara tatil yapacaklar.

ARA TATİL TARİHLERİ

Yılın geri kalanında uygulanacak olan takvimdeki tatiller ise şöyle;

  • Yarıyıl Tatili:20-31 Ocak 2019
  • 2. Ara Tatil: 6-10 Nisan 2019
  • Kapanış:19 Haziran 2019