Kayıp hacı yakınlarının endişeli bekleyişi sürüyor

Kayıp hacı yakınlarının endişeli bekleyişi sürüyor

Kurban Bayramı'nın birinci günü Mina'da Şeytan taşlamaya giden hacılar arasında çıkan izdihamda kaybolan hacılardan halen haber alınamıyor.

Kayıp hacılardan 74 yaşındaki Satılmış Gençel'in, Yozgat'ın Kızıletepe köyündeki yakınları, yetkililerden yardım istiyor.
Kayıp hacının oğlu Aziz Gençel, Mina'da yaşanan olay sonrası yetkililerden bilgi alamadıklarını, kendi çabalarıyla orada bulunan hacı adayları ile telefonla irtibata geçerek bilgi alamaya çalıştıklarını söyledi. Aziz Gençel, şunları söyledi:


"Babamla en son salı günü akşam görüştüm. Hal hatır sordum, iyi olduğunu ve merak etmememizi söyledi. Bayramın birinci günü sabahı televizyonda Mina'da izdiham olduğunu öğrendik. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, olayda Türk hacılarının olmadığı söylendi ve biz de rahatlamıştık. Sonra da yanındaki arkadaşlarını aradık ve babamın otele gelmediğini söylediler. Biz de panikledik ve köyümüzden diğer hacıları aradık, babamın kayıp olduğunu öğrendik. Babamın telefonunu aradık, kapalı olduğu için ulaşamadık. Diyanetten herhangi biri bizi arayıp bilgi vermedi. Biz kendi çabalarımızla ancak bu kadar bilgi alabildik. 4 gündür diken üzerindeyiz. Babamın ölü mü, sağ mı olduğu hakkında bilgi almak istiyoruz."
Kendisine 5-10 günlük vize verilip, babasını orada aramak istediğini belirten Aziz Gençel, "45 yaşındayım, bu yaşıma kadar bu kadar çaresiz bir duruma düşmemiştim" dedi.Satılmış Gençle'in eşi ile birlikte 2008 yılında hac için başvuruda bulunduğu ve 1.5 yıl önce eşini kaybetmesi sonucu bu yıl hacca yalnız gittiği öğrenildi. Mina'daki izdihamdan sonra haber alınamayan hacılar 64 yaşındaki İsmail Aslan ve 63 yaşındaki Şengül Aslan ile Satılmış Gençel"in Yozgat'taki yakınlarının endişeli bekleyişi sürüyor

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS