Kaymakamdan öğretmenlere hakaret iddiası

Kaymakamdan öğretmenlere hakaret iddiası

Tunceli Eğitim-Sen Şube Başkanı Hasan Ölgün, Hozat Kaymakamı Muhlis Arslan'ın, çocuğunun okuduğu anaokulunda görevli 3 öğretmen ve 1 hizmetliye hakaret ettiğini öne sürdü.

Eğitim-Sen öncülüğünde bugün Hozat'ta protesto yürüyüşü düzenlendi.Eğitim-Sen öncülüğünde Hozat'ta bugün yaklaşık bin kişinin katıldığı protesto gösterisi düzenlendi.

Hozat Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen protestocular, ellerinde pankart ve dövizler ile Kaymakam aleyhine slogan atarak yürüyüş yaptı.

'Kaymakam istifa', 'Terbiyesiz değiliz öğretmeniz' sloganları atan kalabalık, Atatürk Anıtı önüne gelerek burada basın açıklaması yaptı.

Protestocular adına konuşan Eğitim-Sen Tunceli Şube Başkanı Hasan Ölgün, Hozat Kaymakamı Muhlis Aslan'ın, eşi Dilek Arslan ile birlikte, ana sınıfı öğrencisi 3 yaşındaki çocuklarının eğitim aldığı okula gittiğinde, tartıştığı okul müdür vekili ve 2 öğretmen ve 1 hizmetliye hakaret ettiğini iddia etti.

Ölgün, Kaymakam Arslan'ın, okuldaki öğretmenlere "Bundan böyle eşim her okula gelip- gittiğinde kapıda karşılayıp, kapıya kadar giderek uğurlayacaksınız" dediğini öne sürdü.

"Kaygı duyuyoruz"

Hozat Kaymakamı Muhlis Arslan'ın denetleme adı altında anaokulunda görevli kadın öğretmenlere hakaret etiğini öne süren Eğitim- Sen Tunceli Şube Başkanı Hasan Ölgün, sözlerini şöyle sürdürdü: "06 Aralık 2013 tarihinde Hozat Anaokulu'na eşi ile giden Kaymakam Muhlis Aslan, denetleme adı altında burada çalışan eğitim emekçilerine resmen terör estirmiştir. Kötü söz sahibinindir diyoruz. İlçeyi yönetmekle sorumlu bir kişinin bu derece seviyesiz tutumu, hem anaokulunda çalışan arkadaşlarımızın, hem de ilçedeki tüm eğitim emekçilerinin büyük tepkisine sebep olmuştur. Görevi ilçede çalışma barışını sağlamak olan kaymakamın bu tutumu, açıkçası gelecek günler açısından bizlerde büyük bir kaygı uyandırmaktadır."

Protesto yürüyüşüne katılan yaklaşık bin kişi, basın açıklamasından sonra Hükümet Konağı önüne kadar yürüyerek, Kaymakamlık bahçesine kalem bıraktı.

Kalem bırakma eyleminden sonra anaokulunda çocukları bulunan bazı veliler de tepkilerini dile getirdi.

Valilik inceleme başlattı

Bu arada Tunceli Valisi Hakan Yusuf Güner'in, geçen pazartesi günü 3 kadın öğretmen ve 1 hizmetli ile görüştükten sonra, olayla ilgili öğretmenlerin tuttuğu tutanakları ve şikayet dilekçelerini aldığı, olayla ilgili inceleme başlattığı öğrenildi.

Konuyla ilgili açıklama yapmayan Hozat Kaymakamı Muhlis Arslan'ın ise anaokulu öğretmeni ve müdür vekili Revan Karabulut'u açığa alırken, öğretmenler Hazer Doğan ve Özlem Polat hakkında ise soruşturma başlattığı belirtildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS