Kayseri Valiliği'nden bombalı araç açıklaması

Kayseri Valiliği'nden bombalı araç açıklaması

Kayseri Valiliği, bazı sosyal paylaşım sitelerinde yer alan "kentte bombalı araçla terör eylemi" gerçekleştirileceği iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, bazı sosyal medya ağlarında, 63 plakalı bomba yüklü bir araçla Kayseri'de eylem gerçekleştirileceği bilgisinin yer aldığını belirtildi.


Bilginin tamamen gerçek dışı olduğu ve söz konusu paylaşımın kaynağı kişi hakkında yasal işlem başlatıldığı vurgulanan açıklamada, "Bu tür, gerçekle ilgisi olmayan ve halkımızı endişeye sevk edebilecek bilgi ve mesajlar, terör örgütleri yandaşları tarafından ülkemizin ve ilimizin huzur ve güvenliğini bozmak amacıyla çıkarılmakta ama maalesef bazı iyi niyetli vatandaşlarımız da farkında olmadan bu bilgilerin yayılmasına vesile olmaktadır." ifadesi kullanıldı.


Güvenlik birimlerinin, ilde asayiş ve huzuru bozacak olayların engellenmesi amacıyla var gücüyle gayret gösterdiğine işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Vatandaşlarımızın şüpheli bir durum ve duyumla karşılaştıklarında güvenlik birimlerini haberdar etmeleri elbette emniyet teşkilatlarımızın çalışmasına yardımcı olacaktır. Bunun dışında terör örgütlerinin de hedeflerinden olan halkta tedirginlik meydana getirerek infiale sebep olmak ve huzursuzluğa yol açmak amacıyla sosyal medya başta olmak üzere değişik ortamlarda dolaşan dedikodulara itibar edilmemesi, vatandaşlarımızın sadece yetkili mercilerin yapacağı açıklamaları dikkate alması gerekmektedir."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS