Kazada bir aileyi yok edip kaçan iş adamının eşi boşanma davası açtı

Kazada bir aileyi yok edip kaçan iş adamının eşi boşanma davası açtı

Kayseri'de aynı aileden 7 kişinin öldüğü trafik kazasına sebebiyet vermesinin ardından yurt dışına kaçan iş adamı Adnan Özdemir'in 23 yıllık eşi Gülten Özdemir, 500 bin TL tazminat ve 6 bin TL nafaka talebiyle boşanma davası açtı. 45 yaşındaki Gülten Özdemir, kazadan dolayı utandığını, sokağa çıkamaz hale gelerek bunalıma girdiğini belirtti.

Kaza, geçtiğimiz 25 Mart Pazar günü saat 23.00 sıralarında, merkez Kocasinan ilçesi Nalçik Bulvarı'nda meydana geldi. İddiaya göre, Adnan Özdemir kullandığı 38 KY432 plakalı araçla, Malatya'dan Kayseri yönüne seyretmekte olan Mehmet Üzüm'ün kullandığı 38 E4730 plakalı otomobili sıkıştırdı. Otomobil Malatya'ya cenaze taşıyan 41 BD 308 plakalı ambulans ile çarpıştı. Kazada otomobil sürücüsü Mehmet (36) ile eşi Zehra (29), çocukları Safiye Nur (6), Hamza (8) ile kardeşleri Mustafa (29) ve Soner Üzüm (27) yaşamını yitirdi.


Üzüm ailesi fertlerinin cenazeleri, 26 Mart'ta, Sarız ilçesine bağlı İncedere Mahallesi'nde gözyaşlarıyla toprağa verildi. Kazada ağır yaralanan sürücünün kız kardeşi Kader Üzüm (20) ise hastanede 8 günlük tedavisinin ardından yaşamını yitirdi. 


Kazadan sonra Gürcistan'a kaçtı


Kazanın ardından kayıplara karışan kanepe imalatçısı Adnan Özdemir'in, olaydan 30 saat sonra Artvin'e ulaşarak Sarp Sınır Kapısı'ndan yaya olarak Gürcistan'a geçtiği  emniyet tarafından tespit edildi. Kayseri 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce firari Adnan Özdemir hakkında hazırlanan iddianame kabul edilirken, 'taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma' suçundan dava açılmasına karar verildi. Davanın ilk duruşması, 15 Kasım'da görülecek. 


'Eşini de Gürcistan’a kaçırıp darp etti' iddiası


Gülten Özdemir, Gürcistan'da bulunan ayrı yaşadığı firari eşinden boşanmak için dava açtı. Gülten Özdemir'in mahkemeye avukatı aracılığıyla verdiği dilekçede şu ifadelere yer verildi: "Müvekkil Gülten Özdemir 23 yıllık evli ama 2017 yılından beri ayrı yaşıyor ve davalı eşin sürekli alkol ve uyuşturucu madde aldığını ve defalarca darp ettiğini beyan eder. Davalı elim bir trafik kazası yapmış, aynı aileden 7 kişinin öldüğü kazanın şüphelisi olarak aranmakta olan eş, müvekkili arayarak ‘kardeşlerim gelecek sana ihtiyacım var.’ diyerek müvekkili çağırmış, nereye gittiğini dahi bilmeden yurtdışına götürmüş daha sonra yine darp ederek Türkiye’ye göndermiştir. Zaten fiilen ayrı olsalar da son yaşanan elim olaydan sonra buhrana girmiş ve hukuken bitmesi için bu davayı açmıştır. Müvekkilim yaşamış olduğu travmaların bir nebze olsun hafifletilmesi için 250 bin TL maddi, 250 bin TL manevi  tazminat talebimiz  mevcuttur. Müvekkil hem maddi hem manevi olarak yıkılmıştır. Sokağa çıkamaz hale gelmiştir. Eşinin hem kendisine hem çevresine yaptıklarından utanç duymaktadır. 6 bin TL tedbir nafakasını talep ederiz."


Konsolosluk aracılığıyla davetiye


Özdemir'in açtığı boşanma davasının ilk duruşması firari olan Adnan Özdemir'e konsolosluk yoluyla duruşmaya katılması için yazı yazılmasına karar verilerek ertelendi. Adnan Özdemir'in taksirle adam öldürmek ve yaralamaya neden olmak suçundan yargılandığı davanın ilk duruşması ise  Kayseri 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yarın görülecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS