Kazada oluşan yara nedeniyle 64 yıl sonra bacağını kaybedecekti

Kazada oluşan yara nedeniyle 64 yıl sonra bacağını kaybedecekti

Kazada oluşan yara nedeniyle 64 yıl sonra bacağını kaybedecekti

Denizli'de 64 yıl önce geçirdiği bir kaza nedeniyle bacağında oluşan yara deri kanserine dönüşen çiftçiye başvurduğu her sağlık kurumunda bacağının kesilmesi gerektiği söylendi. Op. Dr. Onur Saka 3 saatlik bir ameliyatla Kemal Sarıtunç'u sağlığına kavuşturdu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Denizli'de 64 yıl önce dört yaşındayken geçirdiği trafik kazasında bacağında oluşan yara tümöre dönüşen Kemal Sarıtunç, neredeyse bacağını kaybediyordu. Deri kanseri teşhisi konulan Sarıtunç, 3 saatlik ameliyatla tekrar sağlığına kavuştu.

Serinhisar'da çiftçilik yapan 68 yaşındaki Kemal Sarıtunç, 4 yaşındayken trafik kazası geçirdi. Kaza sonrası sol dizinin aşağısında yara oluşan Sarıtunç, 64 sene boyunca bacağında çeşitli problemlerle yaşadı.

Geçen yıl dizden aşağısındaki yaranın daha da büyümesi ve ağrılarının artması sonucu şiddetli ağrılar yaşamaya başladı. Rahatsızlığı sebebiyle hastaneye giden Sarıtunç'un dizindeki yaraya deri kanseri tanısı konuldu.

Gittiği sağlık kurumlarından bazılarında ayağının kesilmesi gerektiği söylenen Sarıtunç'un ailesi, internet üzerinden hastalığıyla ilgili araştırma yaptı. Özel bir hastanede çalışan Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Onur Saka'nın internet sayfasını görüp, iletişime geçti. Bacağının kesilmeden rahatsızlığının önüne geçilebileceğini öğrenen Sarıtunç, 3 saatlik operasyonun ardından sol bacağındaki tümör alınarak sağlığına kavuşturuldu.

Op. Dr. Onur Saka, doktorluk hayatında bu kadar büyük bir deri kanseri vakasına rastlamadığını belirterek, Sarıtunç'un sol bacağında bulunan tümörün bacağın ön ve her iki yanında 30 santimetre çaplı bir alanı kapsadığını söyledi.

Tümörün iki noktada kaslara ulaştığını ancak kemiklere ve ana damara ulaşmadığını ifade eden Saka, "Tümör kemiklere veya ana damarlara ulaşmadığı için bacağı kesmeye gerek duymadık. Tümörün tamamını sağlam sınırlarla çıkartıp, diğer uyluğundan çepeçevre alınan deri yamaları ile onarım yaptık. Bu tarz iyileşmeyen yaralar konusunda, nasılsa kendi geçer gözüyle bakmamalı. Yoksa tümörler çok hızlı bir şekilde büyüme gösterebiliyor ve hayatı tehdit edebiliyor" dedi.

Bacağının kesileceğini duyduğunda hayatında ilk kez bu kadar çaresiz hissettiğini belirten Kemal Sarıtunç, sağlığına kavuştuğu için son derece mutlu olduğunu söyledi.