Kemal Kılıçdaroğlu: "Bazı belgeleri gördüm"

Kemal Kılıçdaroğlu: "Bazı belgeleri gördüm"

Hükumetin İmralı'ya vaatlerde bulunduğunu öne süren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Ben bazı belgeleri gördüm. Halka bunları açıklayamıyorlar, altında eziliyorlar" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son dönemde artan terör olaylarını değerlendirirken terörle mücadelenin ortak akılla yapılabileceğini söyledi. 2002 yılında AKP iktidara gelmeden önce terör olmadığını belirten Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: "Nasıl oluştu, zaaflardan. Valiye yazıyorlar 'terör örgütü şurada konuşlandı, operasyon yapacağız' izin vermiyorlar. Terör örgütü orada mahkeme kurdu, vergi dairesi kurdu. Hükümet daha önce 'terörle mücadele yapmayın' diyordu. Siz bu anlayışla giderseniz çözülmez. 'Ben bu sorunu çözeceğim' diyerek dürüs olacaksız, gizli bir ajandanız olmayacak" dedi. Hakkari'de bomba yüklü araçla saldırı Esad'ın Moskova ziyaretine ABD'den ilk tepki!


Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "İmralı'ya vaatlerde bulundular. Ben bazı belgeleri gördüm. Halka bunları açıklayamıyorlar, altında eziliyorlar. Sorunu çözmeleri için kredi açtık, 'sizin kredinize ihtiyacımız yok' dediler. Çözemedikleri için dönüp bizi suçlayacaklar, suçlayacak bir şey bulamıyorlar. Bu sorun onların dediği gibi üst akılla çözülmez. Bu sorun ortak akılla çözülür."  Ali Babacan'dan HDP'ye sert eleştiri MGK'dan Ankara katliamı açıklaması


'DEVLETİ TESLİM ETMİŞLER'


Kılıçdaroğlu, hükumetin "paralel yapıyla mücadele" söylemini ise şu şekilde değerlendirdi: "Devletin içinde ikinci bir paralel devlet olmaz. Eğer bir paralel devlet varsa bu kimin zamanında oldu? Biz iktidarda değildik. Yargı bağımsızlığını kaldırdıklarında ben 'yapmayın' dedim. Siz Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni teslim etmişsiniz, 'kandırıldık' diyorsunuz. Düne kadar kol kola gittikleri örgütü düşman ilan ettiler. Kandıran sorumlu oluyor, peki sen ne oluyorsun? Demokrasi gelecek medya üstündeki baskılar kalkacak. Bizim üzerinde durduğumuz konu şudur: Mücadele içinde olacaksanız, hukuk çerçevesinde yapacaksınız. Bizim cemaatle özel bir ilişkimiz zaten olamaz.


'IŞİD KONUSUNDA AKP SUÇLU'


ankara katilamını da değerlendiren CHP lideri "IŞİD konusunda açık ve net AKP'yi suçluyorum. Bütün olayların tamamından AKP'nin haberi vardı. Maraş olaylarında içişleri bakanı CHP'liydi istifa etti. Ben sayın Davutoğlu'na söyledim 'bu iki bakanın istifa etmesi lazım, etmiyorlarsa sizin azletmeniz lazım' dedim" diye konuuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS