Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu

Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaşanan "karın ağrısı" polemiğini sürdüren Kılıçdaroğlu, "benim karnım ağrımıyor, benim yüreğim ağrıyor" dedi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının satırbaşları;"Kamer Genç gerçekten milletin vekiliydi. Yoksuldan yana tavrını koydu. Milletin gönlünde taht kuran bir isimdi.

Uğur Mumcu'yu andık. O katıksız bir Kuva-yi Milliyeciydi. Uğur Mumcu'nun kendisinden korkmadılar kaleminden korktular. Aradan yıllar geçti katillerin hiçbiri ortada yok ama Uğur Mumcu unutulmadı.


"Suriye politikasında ağır bir yenilgi aldık"


Temel sorunlarımızdan biri dış politikamız. Defalarca uyarmamıza rağmen bizi hiç dinlemediler. Geldikleri nokta Suriye politikasında ağır bir yenilgi almış devlet durumundayız. Biz bunu içimize sindiremeyiz. Şimdi bizim önerilerimiz Cenevre'de konuşuluyor. Eğer orada Türkiye'nin çıkarlarını gözeten bir politika izlerlerse biz hükümete kesintisiz destek oluruz.

Sayın Davutoğlu bir daha ağzına kırmızı çizgiler lafını almasın. Fırat'ın batısına geçilmeyecekti geçildi. PYD masaya oturtulmayacaktı davet ettiler. Sen salih Müslim'i hangi gerekçeyle Türkiye'ye davet ettin? Hem de bir değil birçok kez davet ettiler. İ itibarı kaybolan bir ülke durumuna düştü. Türkmenleri masaya oturtmazsanız bunun hesabını bu millete verirsiniz.

Yurtdışına çıkıp CHP'yi şikayet ettiniz. Bir ülkenin hükümeti çıkıp ana muhalefet partisini şikayet ediyor. Yurdışında CHP'yi şikayet ettiğinizde elinize ne geçecek? Biz Suriyeli göçmenleri kendi ülkesine gönderecekmişiz. Evet barışı sağlayıp onların kendi ülkelerinde daha huzurlu yaşamalarını sağlayacağız.

Türkiye şu anda ciddi bir çürümüşlük içinde. Ahlaki bir çöküntü içinde. Türkiye'de her 4 kişiden biri depresyonda. Antideprasan kullanan kişi sayısı 26 milyon. Boşanma olayları hızla artıyor. Boşanmada artış %37.3, 17 milyon yoksul var. Ailelerin %87'si geçim sıkıntısı çekiyor. İntihar olayları%33 artmış durumda. İnsanlar mutluysa neden bu artış. Gelecekten umudu olan insan neden intiharı seçsin. 300 bin kadın fuhuş batağında. Adalet bunun neresinde, kalkınma bunun neresinde!

Bana neden namustan bahsediyorsun diyorlar. Sen Cumhurbaşkanı olarak topluma örnek oldun ettiğin yemine sadık kalmazsan sana bunu hatırlatmak bizim görevimizdir. Liderler topluma örnek olmak zorundadırlar. Toplumu ayrıştırırsanız toplumu çürütürsünüz. Bir ülkenin Cumhurbaşkanı ettiği yemine sadık kalmazsa toplumdaki çürümeye katkı yaparsın. 


Erdoğan'a "karın ağrısı" yanıtıBana 'ben onun karın ağrısını biliyor' diyor. Benim çok şükür karnımdan yana bir ağrım yok, bir sorunum da yok. Konuşurken çok dikkatli bir üslup kullanıyorum. Ama kendisine bazı sözlerini hatırlatayım.  Şimdi söyleyeceğim sözlerin hepsi ona ait. 'Ahlaksız şerefsiz', 'Ananı da al git', 'Boyunlarındaki tasmalardan kurtardık', 'Kitap taşıyan merkepler', 'Edepsizlik, şerefsizlik, adilik', 'Gavur İzmir'. Bunların hepsini Cumhurun başı olan biri söylüyor. Bunları söylüyor sonrada 'Benim terbiyem müsade etmediği için ona yanıt vermiyorum' diyor. Bir de terbiyen müsade etse ne olacak.

Çok da yalan söylüyor. 'Kılıçdaroğlu SGK'yı batırdı' diye bir yalan söyledi. Bütün müfettişleri seferber ettiler bişey bulur muyuz diye ama bulamadılar. Bulamazlar ben kul hakkı yemem. Benim zamanımda SGK'nın açığı 2 milyon 750 bin TL, 13 yıl SGK'yı yönettiler 2015'te SGK'nın açığı 80 milyar 629 milyon lira! Şimdi SGK'yı kim batırdı?  

'Kılıçdaroğlu benim rakibim değil' diyor. Allah korusun ben senin rakibin olamam! Ben kul hakkı yemem, yalan söylemem. Ben senin rakibin olamam. Ey diktatör bozuntusu benim karnım ağrımıyor, benim yüreğim ağrıyor. Ülkemin bir bölgesi Iraklaştı, Suriyeleştirildi. Gencecik çocuklarımız şehit oluyor. Ne karın ağrısı benim yüreğim ağrıyor. Yoksullukla pençeleşen 17 milyonu görünce benim yüreğim ağrıyor. Yüreği işkembesine indiği için bunda yürek yok. 17-25 Aralık'ta yediklerinin midesinde sorun yarattığını gayet iyi biliyor. 'Sen benim rakibim olamazsın' diyor. Doğrudur sende işkembe, bende yürek var. Senin rakibin olamam. Ya anayasal sınırlar içersine çekilir saygı görür ya da ben eleştirmeye devam edeceğim."


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS