Kemal Kılıçdaroğlu: "Her şeye hayır diyorsan niye siyasete giriyorsun?"

Kemal Kılıçdaroğlu: "Her şeye hayır diyorsan niye siyasete giriyorsun?"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Elbistan'ın ardından geldiği Andırın'da da halka hitap etti. Pazar günü yapılacak seçimlerde CHP'ye destek isteyen Kılıçdaroğlu, vaatlerini anlattı ve hükümeti eleştirdi.

MHP ve HDP'yi de eleştiren Kılıçdaroğlu, “Bir başka partimiz var sağolsun o da her şeye hayır diyor. Yav kardeşim her şeye hayır diyorsan niye siyasete giriyorsun, girme o zaman. Bir başka parti var, onun da ne yaptığı belli değil, denklem dışı” dedi. Davutoğlu'ndan muhalefet liderlerine çok sert sözler 'Türkiye Euro 2016'dan atılsın' diye başvurdular!


Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesindeki ziyaretlerinin ardından Andırın’a geçen Kılıçdaroğlu, burada partililere seslendi. Seçim vaadlerini sıralayan Kılıçdaroğlu, Meclis'teki diğer partileri de eleştirerek, “13 yılda memleketi bu hale getirdiler. Hepimiz ne olduğunu çok iyi biliyoruz, vatandaş borç batağında. Bir başka partimiz var, sağolsun o da her şeye hayır diyor. Yav kardeşim her şeye niye hayır diyorsun. Her şeye hayır diyorsan niye siyasete giriyorsun, girme o zaman. Bir başka parti var, onun da ne yaptığı belli değil, denklem dışı” diye konuştu. İpsala'da su maymunu yakalandı! Yalçın Akdoğan'dan Bülent Arınç açıklaması


Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin politikalarını eleştirmeye devam ederek, “Onlar asgari ücretin bile kaç lira olduğunu benden öğrendiler. Ama ben bu ülkeye huzuru, bu ülkeye refahı getirmek istiyorum” dedi.AK Partililerin CHP iktidara gelirse faizlerin yükseleceğini, işsizliğin artacağını söylendiğini belirten Kılıçdaroğlu, “CHP iktidara gelirse faizler yükselir, CHP iktidara gelirse işsizlik artar. E Allah’a şükür Allah büyüktür ya hepsi bunların iktidarında oldu. Faizde arttı, dolarda arttı. Hep suçu bize atıyorlardı. Bize ne suç atıyorsun? Ülkeyi sen zaten yönetemiyorsun” ifadelerini kullandı. 


PAZARCIK'TA YAĞMUR ALTINDA KONUŞTU 


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Andırın ziyaretinin ardından Pazarcık İlçesi'nde düzenlenen mitingde konuştu. Kılıçdaroğlu, yağmur altında kendisini dinleyen kalabalığa "Yağmur yağıyor, şartlar da iyi değil. Andırın'da iken haber geldi, burada ciddi bir yağmur yağmış. Ama sonuçta gönlümüz beraber" dedi.Konuşmasında vaatlerini sıralayan Kılıçdaroğlu, 'Vur vur inlesin, Tayyip dinlesin' sloganları atan kalabalığa şöyle seslendi:"Hiç meraklanmayın dinleteceğim. Benim dinletmem için sizin bana yetki vermeniz lazım, bana güç vermeniz lazım. Güç vereceksiniz ki Türkiye'yi hep birlikte aydınlığa çıkaralım. Bu ülke huzura ve barışa ihtiyaç duyan bir ülke. Size sözüm söz, bu ülkeye huzuru ve refahı getireceğim. Bu ülkede herkesin kardeşçe yaşayacağı bir ortamı getireceğim."


'HER AİLENİN GELİRİ EN AZ 720 LİRA OLACAK'


Siyasetin kavga alanı olmadığını, ülkenin sorunlarının çözmek olduğunu ve bunun için yola çıktıklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:"Siz hazırsanız ben de sizinle beraber halkın iktidarını kurmaya hazırım. Bir isteğim daha var sizden. Çok bölündü Türkiye çok ayrıştı. Siyaset kavga alanı değildir, kavga yeri değildir. Siyaset ülkenin sorunlarını çözmektir. Biz bu ülkenin sorunlarını çözmek için yola çıktık. Barışı, kardeşliği sağlamak için yola çıktık. Herkesin aş, iş sahibi olması için yola çıktık. Her evde tencere kaynasın, onun için yola çıktık. Bu ülkede fakirlik olmasın, 22 milyon yoksul vatandaşımız var. Yoksulluğu tarihe gömmek için yola çıktık. Bütün bunların yapılmasını istiyorsanız oylarımızı bölmeyeceğiz. Ayrışmayacağız, bir arada olacağız. CHP'ye destek vereceğiz, güç vereceğiz ki bu ülke sorunlarını aşabilsin. Hiç bir ailenin geliri CHP iktidarında 720 liranın altında olmayacak. Her ailenin geliri en az 720 lira olacak. Hiç bir çocuk Türkiye'de yatağa aç girmeyecek. Sizin için  çalışıyorum, sizin için mücadele ediyorum, sizin için kavga veriyorum, sizin için alın teri döküyorum. Şunu sakın unutmayın; Davutoğlu saray için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır." Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte yağmur altındaki kalabalığa karanfil attıktan sonra kentteki temaslarını tamamlayıp Kahramanmaraş'tan ayrıldı. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS