Kemal Kılıçdaroğlu'ndan sert sözler

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan sert sözler

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Hükümete karşı saray darbesi yapıldığını söyleyen Kılıçdaroğlu 'düşük profilli başbakan' tartışmalarına da ilginç bir yorum getirdi. Başbakan adaylarıyla ilgili sert konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu 'bir bakıyoruz herkes bıyık bırakmış' dedi.

Grup toplantısında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

Türkiye’de hükümet yok. Usulen bir başbakan var. Çünkü hükümete karşı saray darbesi yapıldı 4 Mayıs'ta. Bu bir anayasal suçtur. Meşru bir hükümete darbe gerçekleşmiştir.12 Eylül darbecileri nasıl yargılandıysa bu darbeyi yapanlar da gün gelecek yargılanacaklar.

Adalet ve Kalkınma Parti’sinin demokrasiyi savunmadığı ortaya çıktı. AKP’nin Kuzey Kore benzeri bir sistemle çalıştığı ortaya çıktı. Kuzey Kore’de bir diktatör var dünyanın alay konusu, bizde de bir diktatör var o da alay konusu.

Dilekçesini verdi paşa paşa ayrıldı. Mağdurları oynuyor. Mağdurları oynama Sayın Davutoğlu sen yürekli bir adamsan demokrasiyi savunacaktın. Düşük profilli biri olacak dediler. Bir baktık hepsi sıraya girmiş. “En düşük profilli benim, hatta çukurdayım, beni seç” diyorlar. Allah aşkına böyle bir parti böyle bir demokrasi olur mu? Düşük profilli nedir? Aklını kullanmayan insana denir. Bu kişilere ayrıca dalkavuk da denir çünkü ne denirse onu yaparlar. Peki bu yetiyor mu? Hayır yetmiyor. Diktatör yine buyurmuş: “Herkes bıyık bıraksın...” Bir bakıyoruz herkes bıyık bırakmış. Bütün vatandaşlarımıza sesleniyorum. Siz böyle bir başbakan seçimini Türkiye’yi bırakın dünya tarihinde mi gördünüz?

Başkan olacağım her şey bana bağlı olacak diyor. Sen böyle bir demokrasiyi bizim bedenimizi çiğnemeden hayata geçiremezsin. Diktatör bozuntusu demiş ki biz ancak Kızılay’a para veririz. Tabi Kızılay para verirse kan verirsin. Sen kanı bile parayla satarsın. Biz kandan değil halktan besleniyoruz demiş. Senin kandan beslendiğin ortada. Suriye örneği ortada. O ölenlerin kanlarının tamamı senin ellerinde. Senin sadece ellerin değil dişlerin de kanlı.

O silahları neden gönderdin? İnsanlar öldürülsün diye. Ergenekon’a bakın. O davaların savcısı değil miydi. Orada ölenlerin acısı hala yüreğimizde. Sen kandan besleniyorsun. 15 yaşında Berkin Elvan. Bir Allah rahmet etsin bile demedi. Annesini seçim meydanlarında yuhalattı. Sende din vicdan ahlak vicdan var mı? Sen kandan gerginlikten şiddetten besleniyorsun.

8 şehidimizin olduğu gün beyefendi nikah töreni yapıyor. Tamam nikahını yaparsın mütevazı bir şekilde. 23 Nisanı yasaklarsın şehitler var diye. Ama öte tarafta gider her türlü pisliği yersin bunu affetmiyorum. Halktan besleniyormuş. Senin halktan beslendiğini çok iyi biliyoruz. Milleti soyup soğana çevirdin.

Sakın ola ki rahmetli Menderes’in adını ağzına alma. O namuslu bir adamdı. Git Menderes’in torunlarına hepsi pırıl pırıl. Cumhuriyeti Atatürk’ü savunuyorlar. 27 Mayıs’tan sonra idam kararları çıktı. Siyasi idama her zaman karşı çıktım. Hiçbir ayrım yapmadım. Ama bu yaptı.Suudi Arabistan’da 47 kişi idam edildi. Bu, “Suudi Arabistan’ın yasalarına bu var” dedi. Bangladeş’te de bir kişiyi idam ettiler Erdoğan köpürdü. İnsanda biraz omurga olur ilkeli davranma olur. İdama karşıysa her zaman karşı çık.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS