Kenan Evren ötenazi istemiş

Kenan Evren ötenazi istemiş

Geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren Evren'in, yıllardır yaşamına son vermek istediği, ancak kızları ve doktoru tarafından bu isteğinin engellendiği ortaya çıktı.

12 Eylül darbesinin mimarı ve 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in, 12 Eylül davası başladığında ölmeyi dilediği ortaya çıktı. 12 Eylül 1980 darbesini gerçekleştirdikten sonra Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturan Kenan Evren'in ötenazi isteğini kızlarına ilettiği öğrenildi.


Kenan Evren'in cenazesinde protesto!


"Allah canımı almıyor"


Hatta iddiaya göre, özellikle 12 Eylül davasıyla ilgili yargılanmaya başladıktan sonra 3 kızını da etrafına toplayıp şöyle dedi: "Yıllardır ölmek istiyorum, Allah benim canımı almıyor. Bırakın, izin verin öleyim! Doktorlarıma söyleyin, beni uyutsunlar..." Ancak bu sözleri duyan kızları, babalarının sıra dışı isteğine şiddetle karşı çıktı.


Yılma Durak'tan Kenan Evren'in kızına cevap


Ötenazi isteği sır gibi saklandı


Kenan Evren'in,12 Eylül darbesi ile ilgili yargılanmaya başlamasından sonra ise ötanazi konusunu adeta bir sır gibi saklamayı tercih etti. Bir şekilde duyanlara karşı da inkar yoluna gitti.


Kenan Evren'in cenazesi Genelkurmaylığa ... 


Ünlü iş adamı da doğruladı


Takvim gazetesi, Merhum Cumhurbaşkanı'nın, 15 yıl boyunca Marmaris'te komşusu olan ünlü reklamcı ve işadamı Nail Keçili'ye sordu. İş adamı Keçili, Kenan Evren'in ötenazi isteğini doğrulayarak, "Benim de kulağıma geldi. Evren, ısrarla ölmek istemiş! Ancak buna önce kızları, sonra da doktorları karşı çıkmış." dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS