Son Dakika

Kendirli nerede? Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köyleri karantinada!

A A

27.03.2020 - 15:48

Rize İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Kendirli beldesinin ve Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ile Maltepe köylerinin karantinaya alındığı açıklandı. Peki, Kendirli tam olarak nerede, çevresinde hangi ilçeler var?

Kendirli nerede? Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köyleri karantinada!

Kendirli ve beraberindeki 4 köy koronavirüs nedeniyle karantina alıntına alındı. Konuyla ilgili Rize İl Sağlık Müdürlüğü’nden de açıklama geldi.

RİZE’DE KORONAVİRÜS KARANTİNASI AÇIKLAMASI

Rize İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Söz konusu bu yerleşim yerlerine giriş çıkışlar denetime tabi tutulup, giriş çıkışlara izin verilmeyecektir. Yine muhtarlar üzerinden bu bölgede tüm evlerdeki ateş, öksürük gibi semptomu bulunan tüm vatandaşlarımızın isimleri alınacak, akabinde sağlık ekipleri ev ev gezerek tek tek bu isimleri sağlık kontrolünden geçirecektir. Semptomu olan her kişi ya evde mutlak izalosyana alınacak ya da gerekirse hastaneye kaldırılacaktır. Yine vatandaşlarımızın ihtiyacını gideren ve satış yapan fırın, market gibi yerler çok daha sıkı denetlenecektir. Ayrıca çok acil ihtiyaçların karşılanması haricinde ve izin verilenler dışında sokağa çıkışlar ikinci bir karara kadar sınırlandırılmıştır” ifadelerine yer verildi.

KENDİRLİ NEREDE?

Rize merkeze bağlı bir belde olan Kendirli'nin etrafında Kirazdağı, Ortapazar, Çaycılar, Kalkandere ve Darılı bölgeleri yer alıyor.