KGM işçi alımı kura sonuçları 2023! Karayolları kura çekimi sonuçları ne zaman açıklanacak?

KGM işçi alımı kura sonuçları 2023! Karayolları kura çekimi sonuçları ne zaman açıklanacak?

KGM işçi alımı kura sonuçları 2023! Karayolları kura çekimi sonuçları ne zaman açıklanacak?

KGM işçi alımı kura çekimi sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. İŞKUR üzerinden 2 Mayıs'ta başlayan Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) 3 bin işçi alımı başvuruları 7 Mayıs'ta sona erdi. Karayolları Genel Müdürlüğü 3 bin işçi alımına ilişkin noter kurası duyurusu geçtiğimiz gün geldi. 30 Mayıs Salı ve 31 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşecek olan kura çekilişi sonrası sonuçlar KGM.gov.tr resmi internet sitesinden erişime açılacak. Peki, KGM kura çekimi sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte KGM işçi alımı kura sonuçları 2023 bilgisi...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

KGM işçi alımı kura çekilişi sonuçlarının ne zaman açıklanacağına yönelik araştırmalar hız kazandı. İŞKUR'dan yapılan başvuruların sona ermesinin ardından gözler KGM işçi alımı kura sonuçları tarihine çevrildi. 3 bin kişinin istihdam edileceği KGM'de 9 bin kişilik de yedek kadro belirlenecek. Bu kadroda yer alanlar, asil kadroda yer alıp seçilemeyenler yerine değerlendirilecek. Sonuçlar İŞKUR tarafından tasdiklenerek Karayolları Genel Müdürlüğü'ne gönderilecek.

KGM İŞÇİ ALIMI KURA ÇEKİMİ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KGM kura sonuçları, 31 Mayıs'ta gerçekleşecek olan kura çekilişinin akabinde netlik kazanacak. Kura sonuçlarının 5 Haziran Pazartesi günü ilan edilmesi bekleniyor.

KGM kura tarihi ile ilgili yayınlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

''Kurumumuz merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerine 4857 sayılı İş Kanunu'na istinaden çıkarılan, "Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca 3.000 sürekli işçi alımı için 02/05/2023 – 08/05/2023 tarihleri arasında İŞKUR tarafından il ve meslek bazında başvurular alınmıştır.

İşe alınacak sürekli işçiler, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 12. maddesi hükmüne göre öncelikliler de dâhil olmak üzere İŞKUR tarafından bildirilen başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı (ilan edilen kadro sayısı) kadar asıl ve asıl sayının 3 katı kadar da yedek aday sınava tabi tutulmaksızın Genel Müdürlüğümüzce doğrudan noter kurası ile belirlenecektir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İl ve mesleklere göre ilan edilen kadro sayısı kadar asıl ve asıl sayının 3 katı kadar da yedek aday için kura ile yerleştirme işlemi, Türkiye Noterler Birliği çekiliş programı ile noter huzurunda 30-31 Mayıs 2023 tarihlerinde Genel Müdürlüğümüz konferans salonunda gerçekleşecektir. (Noter kurasına, salonun kapasitesi kadar sınırlı sayıda (en fazla 500 katılımcı/istekli) izleyici alınacaktır.)

Kura sonuçları noter onayından sonra https://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Root/Duyurular.aspx internet adresinden ilan edilecektir. Kura çekilişi illerin trafik koduna göre sıralı şekilde, her bir il ve meslek için ayrı ayrı kesintisiz kayıt altına alınarak yapılacaktır.

KGM işçi alımı kura sonuçları 2023 Karayolları kura çekimi sonuçları ne zaman açıklanacak30 Mayıs 2023 (Salı) günü kura çekilişi yapılacak olan iller:

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars. (Kura çekilişi saat 10:00'da Adana ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Kars ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

31 Mayıs 2023 (Çarşamba) günü kura çekilişi yapılacak olan iller:

Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Karabük, Osmaniye, Düzce. (Kura çekilişi saat 10:00'da Kastamonu ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Düzce ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İŞÇİ ALIMI YAPILACAK MESLEK GRUPLARI

80 Ağır Makine Yağcısı

37 Asfalt Usta Yardımcısı

20 Aşçı Yardımcısı

75 Aşçı

288 Atölye Usta Yardımcısı

144 Bakım İşçisi

7 Beton Asfalt Serici Operatör Yardımcısı
 
249 Bina ve Mal Bakıcısı

631 Düz İşçi

25 Elektrik Tesisat ve Bakım Ustası

17 Elektrik Tesisatçısı

42 Elektronik Ustası

59 Greyder Operatörü

168 İş Makinası Operatörü

374 Kalifiye İşçi

51 Kaynakçı (Oksijen ve Elektrik)

83 Laboratuvar ve Uygulama Tesis Ustası

12 Makine Operatörü

7 Marangoz

15 Sıhhi Tesisatçı

591 Sürücü Operatörü

9 Traktör Operatörü

15 Vinç Operatörü

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber