Kılıçdaroğlu: "Bakan oğlunun yatak odasına kasaları dış mihraklar mı koydu?"

Kılıçdaroğlu: "Bakan oğlunun yatak odasına kasaları dış mihraklar mı koydu?"

Antalya'da konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeminde Türkiye'yi sarsan büyük operasyon vardı. 4 Bakan'ın istifa etmesini isteyen Kılıçdaroğlu, Başbakan'ın 'dış mihraklar' sözünü eleştirdi ve ''Bakan oğlunun yatak odasına kasaları, para sayma makineleri de dış mihraklar mı koydu?'' diye sordu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Antalya’daki Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi'nde düzenlenen aday tanıtım programında konuştu.

İşte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları:

"O gençler diz çöktürdü"

O diktatör o gençlerin üzerine TOMA’larla, biber gazlarıyla, coplarıyla gittiler. Ödün vermedi gençlerimiz. Canlarını verdiler. PO diktatöre diz çöktürdüler dünyanın önünde. O gençlerin alnından tek tek öpüyorum. O gençlerimiz bizim umudumuzdur, geleceğimizdirArap dünyası o gençlerimizi örnek alıyor. Demokrasimizin güvencesi bu gençlerimizdir.

2013’ün ikinci büyük olayı ayakkabı kutusu

Bu ülkede yoksuzluk var dedik. Dilimizde tüy bitti. Ama anlatamadık. Yeteri kadar anlatamadık. Ama bir operasyon yapıldı, tüm gerçekler ortaya çıktı. 2013’ün ikinci büyük olayı ayakkabı kutusu olayıdır. İktidara gelirken yolsuzluklarla mücadele edeceğiz demişlerdi. Bugün gelinen noktada gördük ki söylediklerinin tamamı yalanmış. Kul hakkı yiyenler bunlar. Operasyon olmuş Başbakan ‘çeteler var’ diyor. Kendisine ‘Bakanlar Kurulu’nu toplarsın, çete orada. Sen de orada baş lidersin’ çağrısı yaptım.

"Şeytan üçgenine ihtiyaç var"

Yolsuzluk için şeytan üçgenine ihtiyaç var. Tepedeki insan, devleti yöneten insan temiz olacak. O temizse aşağıya doğru temizlik gider. Bunlar ülkeyi hortumcular vadisine ihtiyaç var. Adalet ve Kalkınma Partisi’ni sandığa gömmek hepimizin boynunun borcu olsun

"Arkadan gelecekler var"

Bu yolsuzluk operasyonu bu ülkenin en büyük operasyonudur. 4 bakan.. Arkadan gelecekler de var. İçlerinden bir iki tane temiz var. Tamamı kirli bunların. Karasınız, kirlisiniz siz. 4 Bakan hakkında isimler dolaşıyor. Bu bakanlar koşa koşa Ankara’ya geliyor. Tüm programlarını iptal ediyorlar ama görevlerini bırakmıyorlar.  Sizin artık bu ülkeye hizmet etmeniz lazım, kendinize değil

"Gelen polisler de temiz"

Şimdi polisleri görevden alıyorlar. Gelenler de temiz. Onlara da destek vereceğiz biz.

"Bakan oğlunun yatak odasında para sayma makinesi var"

Bakan’ın oğlunun evinde para sayma makinesi var. Ellerin temiz değil mi, neden sayamıyorsun? O kadar çok para var ki elleriyle sayamıyorlar. Bir Bakan’ın oğlunun yatak odasında bir değil, 6 değil. Yahu yetmiyor mu? Sadece Türkiye’nin değil dünyanın da en büyük yolsuzluk operasyonu. İlk kez bir Bakanlar Kurulu’nun içinde çete var. Ve o görev başında

"Bakan oğlunun yatak odasına kasaları dış mihraklar mı koydu?"

Şimdi bunu dış mihraklar yaptı diyorlar. Ben buradan Erdoğan’a en basit soruyu soruyorum: O Bakan’ın oğlunun yatak odasına parayı, kasaları, para sayma makinesini dış mihraklar mı koydu? O zaman sen de o dış mihrakın bir parçasısın.  Şimdi Sayıştay raporları TBMM’ye neden gelmiyor herhalde bütün dünya öğrendi.

Bakan, oğluna telefonda ‘dikkatli ol’ diyor

Bakan oğluyla telefonda konuşurken ‘’Telefonla konuşurken dikkatli ol, onları söyleme’ diyor. Ne demek ya? Ve sen hala o koltukta oturuyorsun.

"Türkiye yol ayrımında"

Demokrasilerde güzel bir şey var. Halkın bilinçli olması. Ödediği vergilere sahip çıkması. Türkiye bir yol ayrımına geldi. Şimdi biz bir rejim mücadelesiyle karşı karşıyayız. Karşımızda tek parti devleti var. Herkesi ezmek istiyorlar. Geldiler, yolsuzlukların üzerine gitmek için değil kapatmak için mücadele ediyorlar.

"Herkesi CHP’nin çatısı altında bekliyoruz"

Tüm vatanseverleri, ülkesini sevenleri, herkesin aşı işi olsun diyenleri, bir ağaç gibi tek ve hür, ve bir orman gibi kardeşçe yaşamayı özleyenleri hepsini ama hepsini CHP’nin çatısı altında bekliyoruz. Biz halkın partisiyiz. Onun inancı böyleymiş, şunun inancı şöyleymiş diye bir şey olmaz

"Şimdi o yırtık ayakkabı kutusunda milyonlarca dolar var"

Seçimlere girerken ustalık dönemim diyordu. Yolsuzluğun, hırsızlığın ustası.. Senin ne menem bir usta olduğunu öğrendik. Ben yırtık ayakkabı ile siyasete girdim diyordu. Şimdi o yırtık ayakkabı kutusunun içinde milyonlarca dolar var.  Çok mal haramsız olmaz derler

"Helal paranın ayakkabı kutusunda işi yok"

Bunların rehberi şeytan. Ben söylemiyorum, Yunus Emre söylüyor. Şimdi ‘bu işi çeteler yapıyor’ diyorlar. Her birimiz para kazansak ne yaparız, o parayı götürür bankaya yatırırız. Alnımız açıktır. Biz halka hizmet etmek için yola çıktık, kendimize ve yandaşlarımıza hizmet etmek için değil Helal paranın ayakkabı kutusunda işi yok. O karam paradır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS