Kılıçdaroğlu, eski Aile Bakanı Ramazanoğlu'na 10 bin lira tazminat ödeyecek

Kılıçdaroğlu, eski Aile Bakanı Ramazanoğlu'na 10 bin lira tazminat ödeyecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 5 Nisan 2016'da partisinin grup toplantısında sarf ettiği "Birilerinin önüne yatmış" sözleri nedeniyle, dönemin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na 10 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum edildi.

Karaman'da ortaya çıkan cinsel istismar skandalının ardından Ramazanoğlu, "Buna bir kere rastlanmış olması, hizmetleriyle ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz" demişti.


CHP lideri, Ramazanoğlu'nun sözlerine "Bu çocukları bu yoz kültüre nasıl ve hangi gerekçeyle teslim ettiniz? Valisi konuşmuyor, Milli Eğitim Bakanı konuşmuyor. Aileden sorumlu bakan da zaten birilerinin önüne yatmış, o da konuşmuyor. Bu yurtlara kim izin veriyor?" diyerek tepki göstermişti.


Söz konusu ifadeleri 'ahlakdışı ve seviyesiz' olarak niteleyen Ramazanoğlu, Kılıçdaroğlu hakkında 'kişilik haklarını ihlal ettiği'gerekçesiyle 50 bin TL'lik manevi tazminat davası açmıştı.


Ahmet Hakan'dan Burhan Kuzu'ya: Hocam! Yine sizi bakan yapmadılar!


Kılıçdaroğlu'ndan Sema Ramazanoğlu çıkışı


Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmada Ramazanoğlu'nun avukatı, Kılıçdaroğlu'nun, özellikle bir kadına karşı söz konusu ifadeleri kullanmasının hukuka aykırı olduğunu belirterek, davanın kabulünü istedi.


Kılıçdaroğlu'nun avukatı ise müvekkilinin dava konusu ifadeleri 'koruyup, kollamak' anlamında kullandığını belirterek, açıklamanın 'ifade hürriyeti' kapsamında değerlendirilmesini ve davanın reddini talep etti.


Hakim, beyanları dinledikten sonra davayı kısmen kabul ederek, Kılıçdaroğlu'nun 10 bin lira manevi tazminatı Ramazanoğlu'na ödemesine karar verdiğini açıkladı.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS