Kılıçdaroğlu: "Gözden kaçırdığımızı sanmayın..."

Kılıçdaroğlu: "Gözden kaçırdığımızı sanmayın..."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Twitter'dan bir açıklamalarda bulundu. CHP lideri, 'Doğru Dürüst Hizmet Yolunda 7'nci Gurur Yılı' etkinliğinde de bir konuşma yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu, "CHP’lilere yapılan saldırıların sistemli şekilde arttığını, bu saldırıların arkasındakileri ve amaçlarını gözden kaçırdığımızı sanmayın. Davutoğlu’nu ve devleti yönetenleri, milletvekillerimiz ve partililerimize yapılan saldırıları bir an önce aydınlatmaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı.


"CUMHURİYET'İN KURUCU DEĞERLERİNE DÖNMEMİZ LAZIM"


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Doğru Dürüst Hizmet Yolunda 7'nci Gurur Yılı' etkinliğindeki konuşmasında "Bizim şimdi cumhuriyetin kurucu değerlerine, kurucu ayarlarına yeniden dönme ihtiyacımız var. Dönmek zorundayız. Haksızlık yapanların yükseldiği değil, ahlaki düzeyi yüksek olanların yükseldiği bir cumhuriyeti inşa etmek istiyoruz" dedi.


"CUMHURİYET OLMASAYDI KEMAL KILIÇDAROĞLU NE DEVLETTE NE SİYASETTE BİR YERE GELİRDİ"


CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediyesi'nin 'Doğru Dürüst Hizmet Yolunda 7'nci Gurur Yılı' etkinliğine katıldı. Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'ndeki etkinlikte hitap eden Kılıçdaroğlu, cumhuriyetin kurucu değerlerine dönmeye ihtiyaç olduğunu vurgulayarak "Bizim şimdi cumhuriyetin kurucu değerlerine, kurucu ayarlarına yeniden dönme ihtiyacımız var. Dönmek zorundayız. Haksızlık yapanların yükseldiği değil, ahlaki düzeyi yüksek olanların yükseldiği bir cumhuriyeti inşa etmek istiyoruz. Eğer cumhuriyet olmasaydı kuş uçmaz, kervan geçmez bir köyde doğan Kemal Kılıçdaroğlu; ne devlette belli bir makama gelirdi ne siyasette bir yere gelirdi" ifadelerini kullandı.


"ASIL TEHLİKE SAĞLIKLI TEŞHİS KOYAMAYAN POLİTİKACILARIN ÜLKEYİ YÖNETMESİ"


Sağlıklı teşhis koyamayan politikacıların ülkeyi yönetmesinin tehlikeli olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Liyakat sisteminin dibine dinamiti koyduk. Şu siyasetçi yakınım o gelsin. Şu bizim akraba o gelsin. Bunlarla devlet, belediye yönetilmez. Akılla, mantıkla, ilimle, irfanla, bilgiyle, tecrübeyle yönetilir devlet. Onun için çok ama çok çalışmaya ve düşünmeye ihtiyacımız var. Ülke bu hale neden geldi? Hepimizin ortak düşünmeye ihtiyacı var. Düşüneceğiz, çıkışı biliyoruz. Nasıl çıkılacağını da biliyoruz. Cumhuriyetin kurucu değerlerine, ayarlarına döndüğümüzde bütün bu zorlukları aşacağız. Aşmak zorundayız. Sorunları bizi korkutmasın. Bizi korkutan tek şey sorunlara sağlıklı teşhis koyamayan politikacıların ülkeyi yönetmesidir. Asıl tehlike buradadır" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS