Kılıçdaroğlu patlama yerine karanfil bıraktı

Kılıçdaroğlu patlama yerine karanfil bıraktı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile Ankara'da patlamanın meydana geldiği yere karanfil bıraktı. Burada bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu "Hükümete açık çağrıda bulunuyorum; ülkeyi ya adam gibi yönetin veya sorumluluğu alıp istifanızı verin. Eğer bir ülke kan gölüne dönmüşse, eğer bu ülkede insanlar, huzur içinde sokaklarda gezemiyorsa, 'yönetiminde bir sorun var' demektir. Birilerinin de siyasi sorumluluğu üstlenmesi gerekiyor" dedi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile Ankara'da patlamanın meydana geldiği Merasim Sokak'a karanfil bıraktı.

Burada basın mensuplarına açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu, en büyük arzularının, böyle terör saldırılarının son bulması olduğunu söyledi. 

Bu tür acıları Türkiye'nin hak etmediğini belirten Kılıçdaroğlu, Türkiye'de huzur ve barış içinde yaşamak istediklerini vurguladı. Türkiye'nin iyi yönetilmediğini savunan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Türkiye iyi yönetilmiyor maalesef bir taraflara savruluyor. Hükümete açık çağrıda bulunuyorum; ülkeyi ya adam gibi yönetin veya sorumluluğu alıp istifanızı verin. Bu kadar açık, net söylüyorum. Eğer bir ülke kan gölüne dönmüşse, eğer bu ülkede insanlar huzur içinde sokaklarda gezemiyorsa, 'yönetiminde bir sorun var' demektir. Birilerinin de siyasi sorumluluğu üstlenmesi gerekiyor. Sorumlu bulamıyoruz. Sorumlu bulamıyoruz ama maalesef milletin aklıyla alay ediliyor. Açıklamalar yapılıyor, 'Türkiye en güvenli ülkelerden birisi.' Tamam Türkiye'yi yönetemiyorsunuz da bari milletin aklıyla alay etmeyin, yazık, günahtır bu millete. Efendim, 'Bir başka ülke, Türkiye'ye ya da dışarıya terör ihraç ediyormuş.' Biz size demedik mi defalarca, Suriye bataklığında Türkiye'nin ne işi var? Defalarca sormadık mı? 'Terör ihraçediyormuş' iyi de sen de ithal ediyorsun kardeşim. Bir ihracat varsa, bir de ithalatçısı var bu işin. Sen de bu işi ithal ediyorsun."

"Benim de siyasi sorumluluğum var"

Kılıçdaroğlu, milletin gerçekleri görmesi gerektiğine vurgu yaparak, "Kendi insanımıza acıyoruz, masum ölen insanlara acıyoruz. Yazıktır, günahtır. Hepimizin sorumluluğu var. Ben kendim için de söylüyorum, benim de sorumluluğum var. Ben gerçekleri millete anlatmak zorundayım. Hata varsa, hataları millete anlatmak zorundayım. Eğer ben bunları yapmazsam, görevimi ihmal etmiş, yapmamış olurum. Benim de siyasi sorumluluğum var, ben bunun bilincindeyim. Bu sorumluluğumun gereğini yapıyorum" dedi.

Bu kadar insan hayatını kaybederken, bir tek Allah'ın kulunun çıkıp da "Ya bu işin sorumlusu benim" dememesinin, "millete hesap vermeme" anlamına geldiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, siyasetin sorumluluk üstlenmediğini söyledi. Kılıçdaroğlu, "Sorumluluk üstlenmiyorsanız, sizin o makamlarda ne göreviniz, işiniz var? Siz nasıl ülkeyi yönetiyorsunuz? Yazık, günah değil mi?" dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na, Merasim Sokak'a gelişinde, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile Genel Başkan Yardımcıları Selin Sayek Böke, Seyit Torun, Veli Ağbaba ve Tekin Bingöl ile Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Ankara İl Başkanı Adnan Keskin ve bazı milletvekilleri de eşlik etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS