Kılıçdaroğlu: "Teröristin taziyesine gitmek bu ülkeye ihanettir"

Kılıçdaroğlu: "Teröristin taziyesine gitmek bu ülkeye ihanettir"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu. Ankara'daki terör saldırısı üzerinden hükümeti eleştiren Kılıçdaroğlu bombacının taziye yerine giden HDP'li vekile de sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu "teröristin taziye çadırına gitmek doğru değildir ve bu ülkeye ihanettir" dedi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu HDP'li vekilin bombacının taziyesine gitmesi için "Yanlışa her zaman yanlış dedik, diyeceğiz. Teröristin a'sı b'si olmaz. Bütün siyasi partiler aynı tutumu takınmalı. Teröristin taziye çadırına gitmek doğru değildir ve bu ülkeye ihanettir, asla kabul etmiyorum. Parlamentoya geleceksin, Türkiye Cumhuriyeti'nden aylık alacaksın, 'namusun ve şerefin üzerine' yemin edeceksin, sonra kalkacaksın teröristi ödüllendirir gibi terör eylemini özendirir gibi çadırına gideceksin. Kınıyoruz ve kabul etmiyoruz" ifadelerini kullandı.


Ankara bombacısı için kurulan taziye yeriyle ilgili soruşturma


"Türkiye'nin bir numaralı vatanseveri ilan ediyorum"


Artvin Cerattepe'deki eylemlere değinen Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı: "Artvin'in altında ölüm var ama üstünde hayat var. Hayata izin vermek istemiyorlar ölüme mahkum etmek istiyorlar. Ben diyor AKP hükümeti olarak milletin anasına küfür edenin yanındayım diyor. Bu olay yeni değil Artvinlinin sabrı taştığı için bu noktaya geldi. 1990'lı yıllardan beri devam eden bir olay. Kendi canlılarına herkes sahip çıkıyor. Milletin anasına küfür eden bir kişi, AKP ve kadroları onun yanında. Artvinlileri, havuz medyası terörist ilan etti. Artvinlileri hangi partiye oy verirse versin. Bütün Artvinlileri değil terörist Türkiye'nin bir numaralı vatanseveri ilan ediyorum. 


"Sizde nasıl bir vicdan var"


Son bilirkişi raporu diyor ki; 50 bin 300 ağaç kesilecek diyor. Sizde nasıl bir vicdan var. Yerine yeni ağaç dikeceğiz diyorlar. Peki canlıları da taşıyabilecek misiniz? Artvinli kadınları jopladılar. Olay Artvin olayı olmanın ötesine geçti. Biz CHP olarak Artvinlileri kucaklıyoruz, yanındayız. Size her türlü desteği vermek bizim namus borcumuzdur. AKP açısından bunu doğal karşılıyorum teröre yardım ve yataklık yapanlar milletin anasına küfür edenlere de yarım ve yataklık yapıyorlar bu faaliyetleri ile." 


"Cinsel hayatımızı niye merak ediyorlar merak ediyorum"


Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nu eleştiren Kılıçdaroğlu "Parlamentoda önemli bir kanun görüşülecek. Komisyonlardan  yıldırım hızıyla geçirdiler. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nu. Elbette kişisel veriler korunmalı. Ama şimdi bunlar , kişisel verilerin korunması adına herkesi fişlemeye başlayacaklar. Önümüzdeki süreçte başlayacaklar. 6. madde ile vatandaşın nesini fişleyecekler? Kişilerin ırkı, etnik kökeni, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık kıyafet, dernek, sendika üyeliği, sağlık, cinsel hayatımız. Niye merak ediyorlar merak ediyorum. Onu da fişliyorlar. Amaç AB ile uyum değil, AB'nin bazı kriterlerinden yola çıkarak 78 milyonu fişlemek. Bu hatadan vazgeçin. Bu hatayı biz Anayasa Mahkemesi'ne götüreceğiz. Gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine de götüreceğiz" diye konuştu 


"Böyle bir kriz dönemi 2. Dünya savaşı dahil yaşanmamıştır" 


Kılıçdaroğlu, "Benden sık duyduğunuz bir cümle var. Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en derin krizlerinden birisini yaşıyor. Böyle bir kriz dönemi 2. Dünya Savaşı dahil yaşanmamıştır. Bu krizin adı yönetim krizi. Türkiye Cumhuriyeti yönetilmiyor. Yönetim boşluğu var. İflas eden bir yönetim var" dedi.  


"Suriyeli birisi yaptı dediler biz doğruyu terör örgütünün yaptığı açıklamadan öğrendik" 


ankara'daki terör saldırısına ilişkin Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı: "Devlette şube müdürü olmak için 4 yıllık üniversite şartı var. bakan milletvekili olmanız için ilk okul mezunu olmanız yeterli. MİT bildiriyor. Emniyete bildiriyor. Önümüzdeki günlerde şu terör örgütü  ismini de veriyor. Askerlerin yoğun olduğu yerlerde eylem yapacak önlem alın diyor. Önlem sıfır. Ankara'nın kalbinde 29 kişi hayatını kaybediyor. 43 ili geziyor. 22 kişi ile telefon ile konuşuyor terör eylemini nasıl yapacağına dair bu süreçte hiçbir şey olmuyor. Bomba patladıktan sonra, hemen apar topar yıldırım hızı ile şu kişi Suriyeli geldi bombayı attı. Biz demedik mi haklıyız diye açıklama yapıyorlar. Bu ülkenin Başbakanı, Cumhurbaşkanı. Emniyet teşkilatına yazı yazıldı. Terör örgütünün adı verildi. Sen o terör örgütünü neden koruyorsun. Kamuoyu ile paylaşmıyorsun. O terör örgütüne yardım ve yataklık yapıyorsun demektir. Suriyeli birisi yaptı dediler biz doğruyu terör örgütünün yaptığı açıklamadan öğrendik. Bombayı patlatanın babasından öğrendik o benim çocuğum dedi. 


"Bir ülkenin başbakanı ve cumhurbaşkanı milletine doğruları söylemezse bu millete saygısızlıktır"


Patlama oluyor Davutoğlu, "Patlama sesi duyduk inceleyeceğiz" diyor. İyi ki duymuşsun. Bir bakan da terör örgütü gerçekleştirdi diye bir duyum olduğunu  söylüyor. İçişleri Bakanı da saldırıyı kınıyor. İçişleri Bakanı'na bak. Sen kalkıp Twitter üzerinden lanetleyeceğine kim yapmış diye araştır bakalım. Sen o terör örgütünü kamuoyuyla paylaşmadığın için yardım ve yataklık yapıyorsun demektir. Hükümet Sözcüsü patlamadan sonra basın toplantısı yapıyor. Bu terör örgütü orayı tesadüfen seçti diyor. Ne tesadüfü, bilinçli olarak gelip bombayı patlattı ve 29 insan öldü. Saldırganın kimliğini babasından öğrendik. Dışişleri'ne davet ettikleri  hiçbir büyükelçi dediklerine inanmadı. Bir ülkenin Başbakanı ve Cumhurbaşkanı milletine doğruları söylemezse bu millete saygısızlıktır." 


"Teröristin taziye çadırına gitmek doğru değildir ve bu ülkeye ihanettir"


Kılıçdaroğlu, "Yanlışa her zaman yanlış dedik, diyeceğiz. Teröristin a'sı b'si olmaz. Bütün siyasi partiler aynı tutumu takınmalı. Teröristin taziye çadırına gitmek doğru değildir ve bu ülkeye ihanettir, asla kabul etmiyorum. Parlamentoya geleceksin, Türkiye Cumhuriyeti'nden aylık alacaksın, 'namusun ve şerefin üzerine' yemin edeceksin, sonra kalkacaksın teröristi ödüllendirir gibi terör eylemini özendirir gibi çadırına gideceksin. Kınıyoruz ve kabul etmiyoruz" diye konuştu. "İçinizden namuslu adam yeter artık istifa ediyorum demeyecek mi?"


Şehit haberleri üzerinden hükümeti eleştiren Kılıçdaroğlu, "Her gün şehit haberleri geliyor. Bir de sözde Müslüman geçiniyorlar. Sizin Müslümanlık anlayışınız bu mu? Her gün şehitler geliyor. İçinizden bir namuslu adam çıkıp da yeter artık ben istifa ediyorum demeyecek mi acaba" dedi.  

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS