Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan'ın sözlerine tepki: "Beyefendi olay Ankara'da oldu"

Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan'ın sözlerine tepki: "Beyefendi olay Ankara'da oldu"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, HDP Eş Genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile görüşmesi sona erdi. Demirtaş'ın Meclis'teki makamında gerçekleşen görüşme yaklaşık 40 dakika sürdü. Kılıçdaroğlu görüşme sonrası yaptığı açıklamada Başbakan Davutoğlu'nu sert sözlerle eleştirdi.

HDP Eş genel başkanı Demirtaş'ın Meclis'teki makamında gerçekleşen görüşmeye gelişinde Kılıçdaroğlu'nu, Demirtaş ve Yüksekdağ makamın girişinde karşıladı.


Selahattin Demirtaş'tan 'Devlet içinde IŞİD'i koruyan bir yapı var' iddiası


Kılıçdaroğlu-Demirtaş görüşmesinden kareler


Efkan Ala'dan, 'PKK-IŞİD işbirliği' açıklamasına temkinli yaklaşım


Davutoğlu'ndan Ankara saldırısı açıklaması: 'Hem DEAŞ hem PKK'


HDP'den Davutoğlu'na 'Ankara' soruları


Kılıçdaroğlu, ankara'da meydana gelen terör saldırısından sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile HDP Eş Genel başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ'dan randevu talep etmiş, Bahçeli görüşme isteğine olumsuz yanıt vermişti.


Görüşmeye CHP Grup başkanvekilleri Levent Gök ve Özgür Özel de katıldı.


Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları


CHP lideri görüşme sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı:


Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:


- Yaşanan olaylardan duyduğumuz endişeleri dile getirdik karşılıklı olarak. Ayrışan siyaset Türkiye’yi bu noktaya getirdi. Endişe siyasetçiler için geçerli bir kavram olmaktan çıktı bütün dünya Türkiye için endişe duymaya başladı.


- Siyasi partilerin elbette ki dünya görüşleri farklıdır ama sonuçta hepimiz vatandaşların çıkarları için mücadele ediyoruz. Biz ayrışan değil beraber olan bir toplumdan yanayız. Bu yüzden bu ziyaret çok önemliydi. Keşke bu ziyaretleri bütün siyasi partiler birbirlerine yapabilseler. Biz CHP olarak üzerimize düşen görevi yapmaya devam edeceğiz.


Başbakan'ın canlı bombayla ilgili açıklamaları


- Sayın Davutoğlu olayların yoğunluğu ve ağırlığı altında ezilen bir kişi. Özellikle son günlerde yaptığı açıklamalar kendi içinde çelişkilerle dolu. Bu açıklamaları endişe ile izliyorum. Suriye’den geldiler. İyi de Suriye’den Ankara’ya kadar nasıl geldiler? Bunu sormayacak mıyız? Böyle bir şey olabilir mi. Sanki olay Suriye sınırında, Suriye topraklarında oldu. Beyefendi olay Ankara’da oldu, Ankara Garı'nda oldu. Olay Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne 500 metre mesafede oldu.


- Türkiye’de ciddi bir yönetim boşluğu var. Ne söylediğini bilmeyen bir başbakan, önlem almayan bir içişleri bakanı, insanların ölümü karşısında televizyonlara çıkıp gülümseyen bir adalet bakanı. Toplumun vicdanı bunlardan rahatsız. Eğer siz yönetimde ciddi zaaf göstermişseniz bırakacaksınız bu kadar basit.


- Uygar dünya yapıyorsa, Suudi kralı yapıyorsa biz neden yapmayalım? 2 bakanı azletmeli bunu yapmalı. Bunu yapmadığı takdirde kaç kişi ölecek ki istifa etsinler. Güvenlik zaafı yoksa bu 99 kişi nasıl öldü?


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS