Kılıçdaroğlu: "Yüzde 38 daha da yüksek olabilir"

Kılıçdaroğlu: "Yüzde 38 daha da yüksek olabilir"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İktidar yüzde 34'le iktidar oldu tek başına, biz onun üzerinde bir rakam telaffuz ediyoruz. Kaldı ki yüzde 36, yüzde 37, yüzde 38 daha da yüksek olabilir. Gün geçtikçe oy oranımızın arttığını ben biliyorum" dedi.

Kılıçdaroğlu, HaberTürk televizyonunun canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.


Yoğun miting programına rağmen sesini nasıl koruduğunun sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, o konuda kısa bir eğitim aldığını söyledi. Sesin ve diyaframın nasıl kullanılması gerektiğinin kendisine anlatıldığını belirten
Kılıçdaroğlu, "ama yine de normal zamanlara göre yorgunluk belirtisi oluyor" dedi.


Yüzde 35 oy hedefinin hatırlatılarak, "CHP neden iktidara talip olamıyor?" sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, Türkiye'de aşırı kutuplaşmanın getirdiği bir sorun olduğunu savundu.


Bu sorunun yeni yeni çözülmeye başlandığını ifade eden Kılıçdaroğlu, "Ben olabildiğince sağlıklı, kendimize göre bir hedef koydum; yüzde 35 hedef koydum. İktidar yüzde 34'le iktidar oldu tek başına, biz onun üzerinde bir rakam telaffuz ediyoruz. Kaldı ki yüzde 36, yüzde 37, yüzde 38 daha da yüksek olabilir. Gün geçtikçe oy oranımızın arttığını ben biliyorum" açıklamasını yaptı.


Sokaktaki vatandaşın derdinin başından aşkın olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, siyasetçi olarak bu sorunlara çözüm üretmeleri gerektiğini anlattı.


CHP'nin projelerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, bu projelerin bir uzman ekip tarafından uzun çalışmalar sonucu üretildiğini söyledi. Projeleri hazırlarken, "ayağının yere basar" olmasına özen gösterdiklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, seçim bildirgelerinde ise "demokrasi, özgürlükler, hukukun üstünlüğü" gibi kısa dönem sorunları çözmeye yönelik önerileri ön plana çıkardıklarını kaydetti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS