Kılıçdaroğlu'na yumurtalı saldırı

Kılıçdaroğlu'na yumurtalı saldırı

Ankara Kocatepe Camii'ndeki 2 şehidin cenaze törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yumurtalı atıldı. Kılıçdaroğlu, "Kimse bizi şehit cenazelerine gitmekten alıkoyamaz" dedi. Saldırıyla ilgili 1 kişi gözaltına alındı. CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin ise yumurta atanların Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in ekibi olduğunu iddia etti.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Erhan Yıldırım ve Van'da şehit olan Uzman Çavuş Özgür Kara için Kocatepe Camii'nde kılınan cenaze törenine katılan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yumurta atıldı.

Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Erhan Yıldırım ve şehit Uzman Çavuş Özgür Kara için cuma namazının ardından Kocatepe Camii'nde cenaze namazı kılındı.

Cenaze namazına şehitlerin yakınlarının yanı sıra AK Parti Genel Başkan adayı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı.

Kılınan cenaze namazı sonrası Kılıçdaroğlu'na yumurta atıldı. Olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.

Kılıçdaroğlu'ndan sert açıklama

Olay yerinden uzaklaştırılan Kılıçdaroğlu "Kim olduklarını gayet iyi biliyorum. Bunun hesabını soracağım. Şehitler bizim şehidimizdir. Kimse bizim şehit cenazlerine katılmamızı engelleyemeyecektir. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin militanlarını buraya taşımak her şeyden önce şehitlere ve ailelere saygısızlıktır" dedi. 

Adnan Keskin: Melih Gökçek'in ekibi

Bu arada CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, Şehitler için Kocatepe Camisi'nde düzenlenen cenaze töreninde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na yumurta atanların Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı
Melih Gökçek'in ekibi olduğunu iddia ederek, "Eğer Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı hakkında soruşturmayı başlatmazsanız, olayın faillerini bulmazsanız halk bunun hesabını sizden mutlaka soracaktır" dedi.

Keskin, Van ve Mardin'de terör örgütüne yönelik operasyonlarda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Özgür Kara ile Piyade Astsubay Üstçavuş Erhan Yıldırım için düzenlenen cenaze töreninde bazı vatandaşlarca Kılıçdaroğlu'na yumurta fırlatılmasına ilişkin, partisinin il binasında basın açıklaması yaptı.

Bugün Kılıçdaroğlu ile şehit ailelerinin ellerini sıkarak, çocukların yanaklarından öperek şehit cenazesine katıldıklarını anımsatan Keskin, "Maalesef Türkiye'de, ülkemizde, layık olmayan kişiler tarafından yönetilen Ankara'da, Melih Gökçek ve organize etmiş olduğu ekip, sayın genel başkanımıza yumurtayla saldırıda bulunmuştur." fadesini kullandı.

"Melih Gökçek ve ekibinin, sayın genel başkanımıza yapmış oldukları yumurtalı saldırı inanın bizim zorumuza gitmemiştir." diyen Keskin, "Ancak ve ancak şehit ailelerinin bulunduğu yere, dinimiz tarafından en büyük rütbe olan 'şehitlik mertebesi'ne ulaşmış ailelerin bulunduğu yöne fırlatılan yumurtalar, PKK'nın askerimize ve polisimize sıkmış olduğu kurşunlardan daha acı gelmiştir." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'na yumurta fırlatanların daha önce de CHP üyelerinin elektrik zammını protesto ettikleri sırada Büyükşehir Belediyesinin önünde bulunduklarını savunan Keskin, "Bugün Melih Gökçek'in adamları olarak genel başkanımıza ve şehit ailelerine yumurta fırlattınız. Şehit ailelerinin kanını siyasetinize malzeme ediyorsunuz. O yüreği dağlanmış aileleri daha çok üzüntüye soktunuz." dedi.

Yumurtaların şehit ailesi vatandaşlara ve çocuklara da geldiğini öne süren Keskin, "Ankara Emniyet müdürünü, Ankara Valisi'ni ve İçişleri Bakanını istifaya davet ediyorum. Eğer Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı hakkında soruşturmayı başlatmazsanız olayın faillerini bulmazsanız halk bunun hesabını sizden mutlaka soracaktır." dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS