Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan Davutoğlu'na çağrı

Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan Davutoğlu'na çağrı

Avrupa Parlamentosu ve ABD Dışişleri Bakanlığı'nın raporlarını değerlendiren Kemal Kılıçdaroğlu "Türkiye bu tabloyu hak etmiyor" dedi. CHP lideri Başbakan Davutoğlu'na "Türkiye’yi gelin hep birlikte, el ele bu ayıptan kurtaralım" çağrısı yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Parlamentosu ve ABD Dış İşleri Bakanlığı’nın raporlarının Türkiye aleyhinde olmasına üzüldüğünü söyledi, "Türkiye bu tabloyu hak etmiyor" dedi.


Rize programı için uçakla Trabzon’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, havalimanında çok sayıda partili tarafından 'Başbakan Kemal' sloganıyla karşılandı. Havalimanı çıkışında bir gazetecinin Avrupa Parlamentosu raporuna ilişkin sorusunu yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Avrupa Parlamentosu’nda kabul edilen bir Türkiye raporu var. Aynı zamanda Amerika Dışişleri Bakanlığı’nın da bir raporu var. İki rapor da Türkiye’nin aleyhine. Bu beni gerçekten çok üzüyor ve Türkiye bu tabloyu asla hak etmiyor. Demokrasimizi genişletmek ve derinleştirmek zorundayız. Buradan çok açık ve net Sayın Davutoğlu’na çağrı yapıyorum; Türkiye’yi gelin hep birlikte, el ele bu ayıptan kurtaralım. Türkiye’ye gerçek anlamda tam demokrasiyi getirelim. Türkiye bu tür raporlarla karşı karşıya kalmasın” dedi.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra da yaklaşık 80 araçlık bir konvoyla Rize’ye hareket etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS