Kılıçdaroğlu'ndan Baykal yorumu: "AKP'ye can simidi oldu"

Kılıçdaroğlu'ndan Baykal yorumu: "AKP'ye can simidi oldu"

Deniz Baykal'ın CNN TÜRK'te yaptığı açıklamalara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan da değerlendirme geldi. Kılıçdaroğlu Baykal'ın o açıklamaları için, "Tam AKP dış politikada sıkışmışken ortaya çıkıp can simidi olmayı seçti" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, Baykal'ın açıklamalarıyla ilgili dün Hürriyet'in sorusu üzerine "Gönül isterdi ki partide uzun yıllar yöneticilik yapmış biri olarak bunları gelip bana da anlatsın" dedi.

Gazetenin haberine göre Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili basına daha fazla açıklama yapmadı ancak Baykal'ın açıklamalarıyla ilgili yakın kurmaylarına değerlendirmeler yaptı.

Buna göre Kılıçdaroğlu, kurmaylarına, "Tam AKP dış politikada sıkışmışken ortaya çıkıp can simidi olmayı seçti. Başbakan Davutoğlu, grup toplantısında büyük ihtimalle sayın Baykal'a teşekkür edecek. Türkiye'nin iflas eden dış politikasına bundan büyük destek bulabilir miydi? Avrupa'da Türkiye'nin mülteciler konusunda üzerine düşeni yaptığını söyledim. Ancak iflası ortada AKP dış politikasına nasıl 'milli' deyip destek verelim" dedi.


Deniz Baykal'dan çarpıcı PYD açıklaması


Deniz Baykal’ın yalnızlığı

Habere göre, Kılıçdaroğlu'nun, Baykal'ın çıkışına ilişkin, "Birbuçuk yıl önce bana geldi. Parti yönetiminde rol almak istedi. Onursal genel başkanlık gibi konular gündeme geldi. 'Kurultayda önerge verin, delegeye soralım' dedim, ama yolu bizim açmamızı bekledi. Şimdi AKP'ye bu destekle geçmişteki hizipçi gündemini ortaya çıkarma çabasını ciddiye alıp muhatap olmayın. Bu tuzağa düşmeyin" yorumu da yaptığı belirtildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS