Kılıçdaroğlu'ndan MHP ve HDP'ye tepki!

Kılıçdaroğlu'ndan MHP ve HDP'ye tepki!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Haziran'da gerçekleştirilen Milletvekili Genel Seçimi sonrası başlayan koalisyon tartışmaları hakkında bir açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, yaptığı yazılı açıklamasında muhalefet partilerinin Ak Parti'nin yer almayacağı bir koalisyon düşünmediğini savunarak "Yüzde 60'lık blok derken, halkın bize verdiği sorumluluğu anlattık. Görünen o ki; diğer muhalefet partileri bir sonraki seçimi hesapladıklarından olacak, AKP'siz bir seçeneği hayal dahi edemez durumdalar" dedi.


İran 'tribündeki kadınları' tartışıyor


"TÜRKİYE'NİN ÇIKARI VE İLKELER İÇİN HER KOLTUKTAN FERAGATE HAZIRIZ"


Kılıçdaroğlu, açıklamasında "Yüzde 60 ile siyasi ortaklığı değil ortak sorumluluğumuzu anlattık. 'Biz yüzde 60'lık blok derken, kimsenin kimseyle bir arada olmasını, bir siyasi ortaklığı değil, Türkiye'nin önceliği olan hukuk ve demokrasi üzerindeki tahribatın giderilmesi için halkın bize verdiği sorumluluğu anlatmaya çalıştık'. Üç siyasi parti de seçim öncesi 'AKP otoriterliğinin sonlandırılmasını', 'demokratik hukuk devletinin yeniden oluşturulmasını', 'başta 17 – 25 Aralık olmak üzere yolsuzlukların üzerine gidilmesini' öncelik olarak açıkladı. Halk da sandıkta yüzde 60'a, bunun için yetki verdi. Bir sonraki seçimi değil, Türkiye’yi düşünen her siyasetçinin görevi bu sorumluluğu yerine getirmektir diye düşündük. 'Bunun için her koltuktan feragat etmeye hazır olduğumuzu' söyledik ve gösterdik. 'Çünkü bizim için önemli olan ilkeler ve Türkiye’nin çıkarıdır' dedik" ifadelerini kullandı.


Beypazarı'nda ayı ve yavrusu siteye indi


"BİZİM TEK ÖNCELİĞİMİZ İLKELER VE HALKA VERDİĞİMİZ SÖZLERİN HAYATA GEÇMESİ"


CHP Lideri Kılıçdaroğlu, konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamasında şunları kaydetti: "Görünen o ki; diğer muhalefet partileri bir sonraki seçimi hesapladıklarından olacak, AKP’siz bir seçeneği hayal dahi edemez durumdalar. Bizim tek önceliğimiz baştan beri, halka verdiğimiz sözlerin, ortaya koyduğumuz ilkelerin hayata geçmesidir. Emekliye 2 bayramda ikramiye, çiftçi mazotunun 1,5 lira olması, taşeron işçiliğin kaldırılması, asgari ücretin bin 500 lira olması gibi. Çünkü siyaseti millete hizmet etme işi olarak görüyoruz. Bundan sonra da böyle olacak. Bizim dışımızdaki partiler, ne yazık ki; kiminle koalisyon yapıp yapmayacaklarını söylüyor, bizim içinse kriter ilkeler ve halka verdiğimiz sözlerdir"

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS