Kılıçdaroğlu'ndan Türkiye ve Almanya çağrısı

Kılıçdaroğlu'ndan Türkiye ve Almanya çağrısı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier ile görüştü. Kılıçdaroğlu, Türkiye ve Almanya arasındaki gerilimi arttıran üsluptan vazgeçilmesi gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, Alman bakanın "HDP'li milletvekillerinin tutuklanmasıyla ilgili sürecin CHP'li milletvekillerine uzamasından endişe duyuyor musunuz?" sorusuna "Herşeyimiz ortada korkacak bir şeyimiz yok." yanıtını verdiği öğrenildi.

1 saat süren görüşmede Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Sert ve kırıcı sözler sarf ediliyor karşılıklı olarak. Böyle devam edilmemesi gerekiyor. Daha uygun bir dil kullanılmalı. Bu her iki taraf için de fayda sağlar." dediği öğrenildi.


ABD'de havalimanında silahlı saldırı


Almanya Dışişleri Bakanı'na terör tepkisi


Edinilen bilgilere göre, Alman bakan Steinmeier'in ise FETÖ ile mücadele konusunda "Elbette darbeye karışanlar yargılanmalı. Ama gözaltına alınanların hepsinin suçlu olduğu konusunda şüphelerimiz var." dedi.


Alman bakan, Kılıçdaroğlu'na HDP'li milletvekillerinin tutuklanmasıyla ilgili sürecin CHP'li milletvekillerine uzamasından endişe duyup duymadığını sordu.


CHP liderinin ise Steinmeier'e "Siyaset bir bedel ödeme işidir. Biz bu bedeli ödemeye hazırız. Herşeyimiz ortada korkacak bir şeyimiz yok." yanıtını verdiği öğrenildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS