hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kılıçdaroğlu'ndan Türkiye ve Almanya çağrısı

  Kılıçdaroğlundan Türkiye ve Almanya çağrısı
  expand

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier ile görüştü. Kılıçdaroğlu, Türkiye ve Almanya arasındaki gerilimi arttıran üsluptan vazgeçilmesi gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, Alman bakanın "HDP'li milletvekillerinin tutuklanmasıyla ilgili sürecin CHP'li milletvekillerine uzamasından endişe duyuyor musunuz?" sorusuna "Herşeyimiz ortada korkacak bir şeyimiz yok." yanıtını verdiği öğrenildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  1 saat süren görüşmede Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Sert ve kırıcı sözler sarf ediliyor karşılıklı olarak. Böyle devam edilmemesi gerekiyor. Daha uygun bir dil kullanılmalı. Bu her iki taraf için de fayda sağlar." dediği öğrenildi.

  ABD'de havalimanında silahlı saldırı

  Almanya Dışişleri Bakanı'na terör tepkisi

  Edinilen bilgilere göre, Alman bakan Steinmeier'in ise FETÖ ile mücadele konusunda "Elbette darbeye karışanlar yargılanmalı. Ama gözaltına alınanların hepsinin suçlu olduğu konusunda şüphelerimiz var." dedi.

  Alman bakan, Kılıçdaroğlu'na HDP'li milletvekillerinin tutuklanmasıyla ilgili sürecin CHP'li milletvekillerine uzamasından endişe duyup duymadığını sordu.

  CHP liderinin ise Steinmeier'e "Siyaset bir bedel ödeme işidir. Biz bu bedeli ödemeye hazırız. Herşeyimiz ortada korkacak bir şeyimiz yok." yanıtını verdiği öğrenildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow