Kilis'e 3 roket atıldı

Kilis'e 3 roket atıldı

Karkamış sınır kapısına iki havan mermisi atması üzerine, Türk topçu birliği IŞİD mevzilerini yeniden Fırtına obüsleriyle vurmaya başladı. Bu arada saat 11:45 civarında Kilis’e Suriye tarafından atılan 3 roket mermisinin düştüğü bildirildi.

IŞİD’in attığı 2 havan mermisine 40 top atışıyla karşılık verildi. Askeri kaynaklar sınır hattında 4 IŞİD mevzisinin vurulduğunu ve atışların devam ettiğini bildirdi.


Aynı kaynaklar IŞİD’in havan saldırısında ölen veya yaralanan olmadığını bildirdi.


Türk topçu birliği dün de IŞİD mevzilerinin biri öğleden sonra diğeri akşam üzeri olmak üzere iki kez vurmuştu.Belediyeden anons


IŞİD'in attığı havan topları sonrasında güvenlik amacıyla belediye hoparlörlerden vatandaşlara evlerinden çıkmamaları konusunda anons yapıldı.


TSK misliyle karşılık verdi


Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bu saldırıya misliyle karşılık verdiği bildirildi. Yetkililer TSK'nın düşen roket mermilerine misliyle karşılık verdiğini bildirdi.Tanklar konuşlandırıldı


Bölgede güvenlik önlemleri artırılırken, Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığından gönderilen çok sayıda tank, zırhlı personel taşıyıcı araçlar ile ağır silahlar, önceden belirlenen noktalara konuşlandırıldı. Cerablus'taki hareketliliği yakından takip eden güvenlik güçleri, sınır hattındaki devriye sayısını artırdı.


 


Valilik açıklama yaptı


Kilis Valiliği de 3 roketatar mermisinin düşmesinin ardından yazılı açıklama yaptı. Olayda can ve mal kaybı bulunmadığı açıklamada; "Suriye'den atıldığı tespit edilen 3 roket mermisi, 23.08.2016 günü saat 11.50 sıralarında il merkezinde muhtelif yerlere isabet etmiştir. Olay sonucunda herhangi bir can ve mal kaybı bulunmamaktadır" denildi.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS