Kilis'e roketatar mermileri düştü

Kilis'e roketatar mermileri düştü

Kilis kent merkezine Suriye tarafından atılan roketatar mermileri düştüğü, patlama ihbarı üzerine iki ayrı bölgeye ekiplerin sevk edildiği bildirildi. Bu arada Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan, art arda roketli saldırıların yaşandığı bölgede inceleme yapmak üzere Kilis'e geldi. Başbakan Davutoğlu da açıklamasında, ''Kilis'te gerekli tedbir alınacak, saldırılara cüret edenler bedelini ödeyecek'' dedi.

Suriye'den ateşlenen 3 roket , sınır bölgesineyakın tarım arazisine düştü.Alınan bilgiye göre, Suriye'den atılan 3 roket , BölükMahallesi Öncüpınar yolu yakınındaki tarım arazisine düştü. Olayda yaralanan olmazken, roketlerden birinin patlamadığı görüldü.


Patlamanın ardından polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi aldı.


Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarı Kilis'te


Öte yandan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan, art arda roketli saldırıların yaşandığı bölgede inceleme yapmak üzere Kilis'e geldi. Orgeneral Akar, MİT Müsteşarı Fidan ve beraberindeki generaller ile MİT yetkilileri, birlikte Skorsky helikopterlerle Kilis'e geldi. Havadan sınır hattını inceleyen Akar ve Fidan, bölgedeki askeri birlikleri de inceledi. Ardından Valiliğe Geçen Orgeneral Akar, Fidan ve beraberindeki heyeti Kilis Valisi Süleyman Tapsız ile Vali yardımcıları karşıladı. Akar ve Fidan'ın, Valilikteki görüşmelerini sürüyor.


Davutoğlu'ndan açıklama


Başbakan Davutoğlu açıklamasında, ''Kilis'te gerekli tedbir alınacak, saldırılara cüret edenler bedelini ödeyecek'' dedi. 


Milli Savunma Bakanı'ndan açıklama


Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz yaptığı açıklamada, ''DAEŞ'e ait 146 hedefe 197 atışla karşılık verildi. Zaran gören insanlarımızın zararları devlet tarafından karşılanacaktır. Atışın nereden geldiği belli, karşılık veriliyor, karşı tarafta 362 zaiyat var'' dedi.Kilis'e dün de IŞİD terör örgütü üyelerinin Suriye tarafından ateşlediği 2 roket mermisi düşmüş, olayda 2 kişi yaşamını yitirirken, 6 kişi de yaralanmıştı. Yaralıların Kilis Devlet Hastanesi'ndeki tedavileri sürüyor.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS