Kilis'teki patlamaya yayın yasağı

Kilis'teki patlamaya yayın yasağı

Kilis Cumhuriyet Başsavcılığı, sabah saatlerinde bir kişinin öldüğü patlama sırasında kaydedilen yaralı ve ölen kişilerin görüntülerine ilişkin yayın yasağı getirildiğini açıkladı.

Kilis Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, hayatını kaybeden kişinin olay yerindeki görüntülerinin medyada görülmesiyle ilgili Sulh Ceza Hakimliğinin kararıyla, olay yerindeki ölü ve yaralı görüntülerinin yayınlanmasına yasak getirildiği kaydedildi.


Olayla ilgili iki cumhuriyet savcısının görevlendirildiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Olay yerinde gerekli inceleme yapılıp, suç delilleri muhafaza altına alınmıştır. Adli kolluk görevlilerine söz konusu mermilerin niteliği, nasıl bir silahla atıldığı ve nereden ateşlendiği hususlarının tespiti istenmiştir. Olayın
faillerinin tespitine ve yakalanması konusunda gerekli talimat verilmiştir. Kilis Sulh Ceza Hakimliğinin kararıyla 'Toplumda neden olabilecek infialin önüne geçilmesi ve kamu düzeninin bozulması riskinin meydana geldiği' gerekçesiyle söz konusu patlama olayının meydana geldiği yerin ve olay yerindeki ölü ve yaralı şahısların görüntülerine ilişkin yayın yasağı konulmasına ve 5187 sayılı basın kanunun 3/2. maddesi gereğince yasaklanmasına karar verilmiştir."


Kilis'te okulda patlama, yaralılar var


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS