Kırşehir'de 5.0 büyüklüğünde deprem

Kırşehir'de 5.0 büyüklüğünde deprem

Kırşehir'de 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Çiçekdağı olan deprem Ankara'da da hissedildi. Yozgat'ta balkondan atlayan bir kişinin bacağı kırıldı.

AFAD'dan yapılan açıklamaya göre, saat 19.40'ta gerçekleşen ve merkez üssü Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesi olan 5 büyüklüğündeki deprem, 137 kilometre mesafede bulunan Ankara'da da hissedildi.


Çiçekdağı Kaymakamı Adem Ergül, merkez üssü Çiçekdağı olan 5 büyüklüğündeki depremde şu ana kadar kendilerine ulaşan bilgilere göre can ve mal kaybı bulunmadığını bildirdi.


Polis ve jandarma ekiplerinin tedbir amaçlı kontrol yaptığını, muhtarlarla görüştüklerini dile getiren Ergül, "Bize ulaşan bilgilere herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı" dedi.


Yozgat'ta balkondan atlayan bir kişinin bacağı kırıldı


Deprem nedeniyle Çiçekdağı ilçesi ile Kırşehir kent merkezi ve Çiçekdağı'na sınır olan Yozgat'ın Yerköy ilçesinde çok sayıda vatandaş sokaklara çıktı.


Yerköy Ayanoğlu Mahallesi'nde panikle birinci kattaki evinin balkonundan atlayan ve bacağı kırılan Murat Kaya, Yerköy Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.


Yaşanan panik nedeniyle çok sayıda kişi de Yerköy Devlet Hastanesine başvurdu.


Deprem, Ankara, Nevşehir, Yozgat, Kayseri, Kırıkkale ve Sivas'ta da hissedildi.


Deprem anı kamerada 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS