Kızılay bombacılarının sevgili pozu ortaya çıktı

Kızılay bombacılarının sevgili pozu ortaya çıktı

Kızılay’da 13 Mart günü bombalı araçla intihar saldırısını yapan PKK’lı Seher Çağla Demir’in, katliam öncesinde olayın firarisi Vahit A. ile verdiği sevgili pozu kameralara yansıdı.

Hürriyet Gazetesi'nden Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre, Seher Çağla Demir 2013’te PKK’nın dağ kadrosuna katıldı, ardından örgütün Suriye’deki kamplarına gitti. Şubat 2016’da yasadışı yollarla Suriye’den Türkiye’ye giren Demir’i, Vahit A. önce Viranşehir, sonra da Şanlıurfa’ya götürdü. Demir, saldırıdan önce sahte kimlikle bilet alıp otobüsle Ankara’ya geldi ve AŞTİ’de ikinci saldırgan Özgür Ünsal tarafından karşılandı.


Kızılay saldırısı şüphelileri adliyede


Ankara saldırısında ikinci teröristin kimliği netleşti


Ankara bombacısının yüzü emniyetin sisteminde kayıtlıymış


Patlamada kullanılan araçla 26 Şubat’ta Ankara’ya gelen Vahit A. ile buluşan Demir, aynı otomobille Ankara’da keşif yaptı. Demir, saldırı günü ise, Vahit A. ile Eskişehir yolunda bir benzinliğe girerek LPG takılan araca yakıt aldı. Demir’in bu sırada Vahit A.’ya sarılarak sevgili gibi davrandığı anlar da kameralara takıldı. İkilinin sevgili olmadığı, dikkat çekmemek için böyle davrandıkları değerlendiriliyor. Vahit A.’nın Suriye’ye kaçtığı saptandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS