Kızılay saldırısını planlayan kişinin amcasına Keşan'da saldırı

Kızılay saldırısını planlayan kişinin amcasına Keşan'da saldırı

Kızılay'daki bombalı saldırının planlayıcısı olduğu öne sürülen Vahit A.'nın amcasının Edirne'nin Keşan ilçesindeki dükkanı, bir grup tarafından tahrip edildi. Ali A. da toplanan kalabalık tarafından darp edildi. Ardından olay büyüdü ve büyük bir kalabalık dükkanın bulunduğu yerde toplandı, polis topluluğu yatıştırmaya ve dağıtmaya çalışıyor.

Ankara Kızılay'da 35 kişinin yaşımını yitirdiği intihar saldırısının planlayıcısı olarak aranan Vahit Ayçil'in Edirne'nin Keşan ilçesinde oturan amcası 45 yaşındaki Ali Ayçil'e ait işyeri saldırıya uğradı. Kimliği belirsiz kişilerin saldırısında işyerinin camları kırılırken Ali Ayçil hafif yaralandı.


İşte Keşan'daki o anların fotoğrafları...


Ankara'daki patlamada bir ölüm daha


Olay bugün saat 13.30'da Büyük Cami Mahallesi İsmet İnönü Caddesi üzerinde bulunan tatlıcı dükkanında meydana geldi. 13 Mart'ta Kızılay'daki bombalı saldırının planlayıcısı olduğu ileri sürülen Vahit A.'nın amcasına ait iş yeri kimliği belirsiz bir kişinin saldırısına uğradı. Dükkana gelerek tatlı yiyen saldırgan, daha sonra sandalyeyle iş yerinin camını kırdı, buna tepki gösteren iş yeri sahibi 45 yaşındaki Ali A. da dışarıda bekleyen 15 kişilik grubun saldırısına uğradı.


İkinci intihar bombacısının annesi konuştu


Bir süre sonra olay yerine gelen polisin saldırganların elinden kurtardığı Ali A., hafif yaralandı. Ali A. polis tarafından Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.


Saldırının ilçede duyulmasının ardından kalabalık bir grup iş yerinin önünde toplandı. Polis emniyet şeridi çekerek dükkanı korumaya aldı, kalabalığı yatıştırmakta güçlük çekince olay yerine Keşan İlçe Emniyet Müdürü Göksel Demiralp geldi. Bu sırada cadde üzerinde bulunan esnaf da iş yerlerine Türk bayrağı astı. Cadde trafiğe kısmen kapatılırken, polisin işyeri çevresindeki güvenlik önlemleri sürüyor.


Ankara bombacısının yüzü emniyetin sisteminde kayıtlıymış


Kaymakam incelemede bulundu


Keşan Kaymakamı Nuri Özder, kimliği belirlenemeyen kişilerce saldırıya uğrayan iş yerinde inceleme yaptı. Olay yerine gelerek, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Göksel Demiralp'ten bilgi alan Kaymakam Nuri Özder, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Daha olay yeni oldu. İşyerine bir tepki var. Camları kırılmış, kıranları tespit edip gereği yapılacak. İşyeri şu an güvenlik nedeniyle kapalı tutulacak. İleri dönemde tekrar açılıp açılmayacağını değerlendireceğiz" dedi.


Çevrede toplananlarla da konuşan Özder, kendilerinden sağduyulu olmalarını ve dağılmalarını istedi.


Polis, iş yerine ve sahibi Ali A.'ya saldıranların kimliğinin tespit edilerek yakalanması için görgü tanıklarının ifadelerine başvururken, çevredeki güvenlik kameralarının görüntüleri de incelemeye alındı.


İş yeri sahibi Ali A.'nın güvenlik nedeniyle halen Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde bekletildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS