Komisere 'uyuşturucu ticaretinden' 18 yıl 9 ay hapis cezası

Komisere 'uyuşturucu ticaretinden' 18 yıl 9 ay hapis cezası

Adana'da uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla yargılanan komiser Uğur G. 18 yıl 9 ay hapis ve 40 bin lira adli para cezasına çarptırıldı. Sanık komiserle birlikte yargılanan diğer 3 sanığa da  18 yıl 9 ay ve 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezaları verildi.

Adana 9. Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına, tutuklu sanıklar açığa alınan komiser Uğur G, Salih K. ve Murat C. ile tutuksuz yargılanan Ergün E. katıldı. Komiser Uğur G, son savunmasında, önceki ifadelerini tekrarlayıp, uyuşturucu satma suçlamasını kabul etmediğini söyledi. Salih K. de pişman olduğunu dile getirdi. Uyuşturucuyu Murat C. ile satmayı düşündüklerini savunan Salih K, Uğur G'nin olayla alakasının olmadığını olmadığını iddia etti.

Murat C. ise uyuşturucunun diğer sanıklara ait olduğunu öne sürdü. Ergün D. de suçsuz olduğunu söyledi.

Mahkeme heyeti, sanıklardan komiser Uğur G. ile Salih K'yi "uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan 18 yıl 9'ar ay hapis ve 40'ar bin lira adli para cezasına çarptırdı.

Soruşturma safhasında Etkin Pişmanlık Yasası'ndan faydalanıp 7 kilo 260 gram uyuşturucunun yerini polise bildiren Murat C'ye ise 9 yıl 4 ay 15 gün hapis ve 20 bin lira adli para cezası verildi.

Ergün E. ise delil yetersizliğinden beraat etti.

Ne olmuştu?

Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin Mavi Bulvar'da 22 Ağustos 2017'de durdurdukları bir araçta 18 kilo 400 gram esrar ele geçirilmişti. Operasyon kapsamında Mersin'deki bir apartman dairesinde de 7 kilo 260 gram esrar daha bulunmuştu. Sürücü Murat C. ve Uğur G. ile Salih K. gözaltına alınmıştı. Uğur G'nin, Mersin Emniyet Müdürlüğünde görevli komiser olduğu belirlenmişti.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS