Köpeğe işkence eden sürücü yakalandı

  1. Türkiye
Köpeğe işkence eden sürücü yakalandı

Tekirdağ'da arabasının arkasına bağladığı köpeği sürükleyerek götüren sürücü yakalandı. Sürücü ifadesinde, 'Köpeğim arabaya sığmadığı için bağladım. Asla eziyet etmedim' diye kendini savundu.Hayvanseverler tepki göstermişti
Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde bir sürücünün otomobilin arkasına bağladığı köpeği metrelerce sürükleyerek götürmesine hayvanseverler tepki göstermişti. Köpeğin sürüklenirken çekilen fotoğrafı üzerine Doğa ve Hayvanseverler Derneği (DOHAS), sürücü hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. O sürücü yakalandı.

'Köpeğe eziyet etmedim' dedi
Otomobilin arkasına bağladığı köpeği metrelerce sürükleyerek götürürken, çekilen fotoğrafı sosyal medyada yayınlanan ve hayvanseverlerin hakkında suç duyurusunda bulunduğu sürücü M.D., Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yakalandı. M.D., otomobilin arkasına bağladığı köpeğin kendisine ait olduğunu belirterek, "İki gün önce köpeğim çalınmıştı. Onu arayıp buldum, iki sokak ötedeki evime götürürken büyük olduğu için arabanın içine koyamadım. Bir sokaktan diğerine götürüyordum, kesinlikle köpeğime eziyet etmedim" dedi.


Polis ekipleri hakkında tutanak tuttuğunu M.D.'yi yasal işlemlerin ardından İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'ne sevk etti.
Köpeğe el konulacak
Otomobilin arkasına bağlanarak sürüklenen köpek sahibi M.D.'den alınarak Çorlu Belediyesi veterineri tarafından kontrol edildi. Köpeğin muayenesinde herhangi bir yaralanma olmadığı belirlendi. Köpeğin sahibinden alınarak, Çorlu Belediyesi Hayvan Barınağı'na konulacağı belirtildi.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS