Koray Aydın: Meral Akşener'e güvenimizi kaybettik

Koray Aydın: Meral Akşener'e güvenimizi kaybettik

Eski MHP Milletvekili Koray Aydın, eski MHP Milletvekili Meral Akşener ile olağanüstü kurultaya yönelik faaliyetlerde iş birliğini sürdüreceklerini belirterek, "Bunun dışında ortak hareket etme noktasında, artık Meral Hanım'a, söz ve davranışları yönünden itimadımız zayıflamıştır, güvenimizi kaybetmiş durumdayız." dedi.

Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çağrı Heyeti tarafından olağanüstü kurultayın yapılacağı duyurulan 15 Mayıs Pazar günü, 4 genel başkan adayı olarak birlik görüntüsü vermek için aynı arabayla alana gittiklerini belirterek, ancak sonrasında Meral Akşener'in "bireysel algı operasyonu"na girdiğini ileri sürdü.

Olağanüstü kurultayı toplayarak, bunu seçimli hale getirmenin ve yeni bir genel başkanla yönetim seçmenin, asıl amaçları olduğuna işaret eden Aydın, bu kapsamda Akşener ile kurultayın yapılmasına yönelik faaliyetlerde iş birliğinin devam edeceklerini dile getirdi.

"Bunun dışında ortak hareket etme noktasında, artık Meral Hanım'a söz ve davranışları yönünden itimadımız zayıflamıştır, kendisine güvenimizi kaybetmiş durumdayız." diyen Aydın, Akşener'in "15 Mayıs'ta aralarındaki mutabakata uygun davranmadığını, adaylar ayrıldıktan sonra orayı şahsi algı operasyonuna yönelikkullandığını ve adaylar arasındaki birlikteliğin saygı unsurunu ortadan kaldırdığını" savundu.

Aydın, "Biz hep beraber yola çıkarken orada öyle bir şey yapacağını söylememişti. 'Aynı arabayla gideceğiz, birlik görüntüsü vereceğiz. Orada hepimiz adına bir delege çıkıp konuşma yapacak. Yusuf Halaçoğlu da delegedir, o sıfatla çıkıp orada hepimizi temsilen bir konuşma yapacak, ardından avukatlarımız, getirilen noterlerle beraber gerekli tespitleri yapacak ve bu tespitler yapıldıktan sonra dağılıp gideceğiz' diye konuşmuştuk." ifadelerini kullandı.

"Önceden planlamış"

Akşener'in, kendilerinden gizli, daha toplanma alanına gelmeden plan ve program yaptığını anladıklarını ifade eden Aydın, şunları kaydetti: "Bizim ayrılıp gitmemizden sonra orada algı operasyonuna yönelik bir faaliyete girişmesi ve önceden getirttiği otobüs, bu işi daha önce planlı olarak yapmayı düşündüğünü gösteriyor. Otobüsü yoldan toplanma yerine indirerek, orada her adayı seven insanların oluşturduğu kalabalığa hitap ederek bir algı operasyonu yapması bu birliktelik ruhunu zedelemiştir, buna zarar vermiştir."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS