Koronavirüs olduğumuzu nasıl anlarız? Koronavirüs öksürük yapar mı?

Koronavirüs olduğumuzu nasıl anlarız? Koronavirüs öksürük yapar mı?

Koronavirüs olduğumuzu nasıl anlarız? Koronavirüs öksürük yapar mı?

Koronavirüsün belirtileri arasında öksürüğün olması birçok insanı tedirgin ediyor. İnsanlar ''Koronavirüs olduğumuzu nasıl anlarız?'' sorusunu araştırmaktadır. Koronavirüs belirtileri arasında yer alan birçok madde günlük hayatta karşılaştıklarımızdır. Öksürük koronavirüs belirtisidir fakat her öksürük koronavirüs olduğunuz anlamı değildir. Ancak bu dönemde pek çok kişi başta mevsim geçişi olmakla birlikte farklı sebeplere bağlı olarak kuru öksürük yaşıyor. Peki bu öksürük ve koronavirüs arasındaki farklar neler? Kuru öksürük ve koronavirüs belirtisi olan öksürük nasıl ayırt edilir?

Koronavirüsün belirtileri bir hayli çoktur. Bunlardan birisi de öksürüktür. Grip belirtileri gösteren virüsteki öksürük ile koronavirüs öksürüğünü ayırt etmenin yolları vardır.

Koronavirüs öksürük yapar mı?

Koronavirüs, mevsim geçişlerinde görülen nezle, grip, basit soğuk algınlığı belirtilerine benzemektedir. Kuru öksürük her iki hastalık türünde de olmaktadır. Basit bir gribin birkaç günde gerilemesini bekleriz ancak şikayetler gerilemiyor, ateş yükseliyorsa ve özellikle kuru öksürükte artış ve beraberinde nefes darlığı varsa o zaman bir hastaneye başvurmak gerekir. Prof.Dr. Bayram özellikle yüksek ateşe dikkat çekerek, "Belirtilerde net bir ayrım yapmak gerçekten zor. Şimdiye kadar coronada gördüğümüz, öksürüğün daha daha yaygın olduğu. Ancak basit bir soğuk algınlığında, alerjik nezlesi olanlarda, astımı olan birinde de kuru öksürüğü görebiliyoruz.Çok yoğun kuru öksürük varsa biraz daha üzerinde durabiliriz. Yüksek ateş varsa bu önemlidir. Basit nezle ve gripte nefes darlığı çok görülmez" dedi.