Köşeli silah TSK envanterine girdi

Köşeli silah TSK envanterine girdi

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin envanterine yeni bir silah girdi. "Cornershot adı verilen ve namlusu 90 derecelik bir açıyla dönebilen bu silah, kullananlara açığa çıkarak hedef haline gelmeden atış yapma imkanı tanıyor. Silah PKK'ya karşı yürütülen operasyonlarda kullanılacak.

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre, PKK’ya yönelik etkili operasyonlar yürüten Türk Silahlı Kuvvetleri’nin envanterine yeni bir silah daha girdi. Köşe noktalardan hedefi gözetlemek ve vurmak için geliştirilen "Cornershot" adlı silahlar şehir içi operasyonlarda kullanılacak.


Yüksekova'da 2 polis ve 1 asker şehit


Üzerinde kamera bulunan ve namlusu 90 derecelik açıyla dönebilen bu silah sayesinde askerler hedef olmadan gözetleme ve atış yapabiliyor.


PKK'lılar bulundukları binayı kaçtıkları sırada böyle patlattı


Silahlara bombaatar da monte edilebiliyor. Gece görüş sistemi de takılabilen silahlar özellikle şehiriçi, yakın mesafe müdahele ve mücadeleler için tasarlandı.


Ayrıca çekilen görüntüler, belirlenen merkeze veya diğer ekip üyelerine de aktarılabiliyor. Silahı öncelikle Özel Harekat polisleri ve Özel Kuvvetler birlikleri kullanacak.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS