Köy evinden Kalaşnikoflar çıktı

Köy evinden Kalaşnikoflar çıktı

Siirt'te jandarmanın bir köydeki bazı evlerde yaptığı aramalarda 4 Kalaşnikof tüfek, 2 av tüfeği ve 1 tabanca ile bu silahlara ait çok sayıda mermi ele geçirildi.

Siirt'in Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekiplerin Doluharman Köyü'nde 3 kişiye ait ev ve eklentilerinde yaptığı aramalarda 4 Kalaşnikof tüfek, 2  av tüfeği ve 1 tabanca ile bu silahlara ait çok sayıda mermi ele geçti.


Asker gizlendiği mağaradan işte böyle çıkardı


Merkez Doluharman Köyü'nde yapılan aramada ele geçirilen silahlarla ilgili Siirt Valiliği  yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:


"2 Mart 2017 günü Doluharman Köyü'nde, A.Ş. ve Ö.Ş.'nin evleri ve eklentilerinde yapılan aramada 2 adet AK-47 Kalaşnikof, 7 adet şarjör, 233 adet 7.62 mm çapında fişek, 1 adet 7.65 Tabanca, 1 adet şarjör ve 33 adet 7.65 mm çapında mermi ele geçirilmiştir. Aynı gün devam eden istihbari çalışmalar sonucunda Doluharman Köyü'nden Y.K. isimli şahsın da ev ve eklentilerinde yapılan aramada, 2 AK-47 Kalaşnikof, 2  şarjör, 7.62 mm çapında 35 fişek, 2 yivsiz av tüfeği ve 6 av fişeği ele geçirilmiş olup ele geçirilen tüm malzemeler muhafaza altına alınmıştır. Söz konusu  şüpheliler gözaltına alınmış olup, cumhuriyet savcısının talimatları doğrultusunda gerekli soruşturma işlemleri başlatılmıştır."
 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS