KPSS 2016 başvurusu: KPSS Ön Lisans - KPSS Ortaöğretim sınav başvuruları başladı.

KPSS 2016 başvurusu: KPSS Ön Lisans - KPSS Ortaöğretim sınav başvuruları başladı.

KPSS başvurusunda, KPSS Ön Lisans ve KPSS Ortaöğretim sınav başvuruları başladı, ücret üzerine detaylar da netleşti. Ücretleri ÖSYM'nin kendi çıkardığı ÖSYM Sınav kartı ile internet üzerinden rahatça ödeyebilirsiniz.

KPSS sınavına hazırlanan yüzbinlerce adayın merak ettiği tarih ve ücretler üzerinden açıklama var.

Başvuru tarihi 09 Ağustos 2016 tarihinde başlayıp 24 Ağustos 2016 tarihinde sonra ediyor. Ödemeler ise ÖSYM'nin kendi sitesi içerisinden yapılabilir ve son ödeme tarihi ise 25 Ağustos 2016 saat 23:59'a kadar sürecektir. Bu süreden sonra herhangi bir ödeme işlemi geçerli olmayacaktır. Sınav giriş yerleri belli olsa da, ödeme gerçeleştirilmediği için okula alınma olmayacaktır.


KPSS SINAV ÜCRETİNİ İNTERNET ÜZERİNDEN ÖDEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Ön Lisans düzeyinden sınava girecek olanların sınav tarihi: 22 Ekim 2016

Orta Öğretim düzeyinden sınava girecek olanlarıns sınav tarihi: 23 Ekim 2016 olarak belirlendi.

Sınav saati standart olup saat 09:30'ta başlanılacak ve 2 saat sürüp 11:30'ta bitecek.

KPSS Ön Lisans ve KPSS Ortaöğretim sınav ücreti ise: 50 Türk Lirası

ÖABT sınav girişleri üzerinden yeni açıklamada ise tarih netleşti. 20 Ağustos 2016 tarihinde saat 09:30'ta yapılacak. Adayların sınav giriş yerleri ise https://ais.osym.gov.tr üzerinden öğrenebilirler.

Ön Lisans belgesine sahip olan aday, KPSS Ortaöğretim sınavına giremez. ÖSYM'nin bu konuda kesin talimatı vardır.

Başvuru ekranına yansıtılan MEB e-okul ile YÖKSİS kaynaklı eğitim bilgileri, ÖSYM başvuru merkezlerinde değiştirilemez. MEB e-okul ile YÖKSİS’teki eğitim bilgilerinde eksiklik/düzeltme olan adayların başvuru süresi içinde kendi okullarına/üniversitelerine başvurarak bu bilgilerinin düzeltilmesini sağlamaları gerekmektedir. MEB e-okul ve YÖKSİS’te eğitim bilgisi bulunmayan adaylardan (KKTC hariç yurt dışı, askeri okul öğrencileri/mezunları ile ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden (ais) yabancı uyruklu numarası edinen (0 ile başlayan YU numarası) adaylar), ÖSYM arşivinde de eğitim bilgisi bulunmayan veya ÖSYM arşivindeki eğitim bilgilerinde düzeltme/değişiklik bulunanların bu bilgileri, ÖSYM başvuru merkezlerince değiştirilebilecek/düzeltilebilecektir.

Başvurusunu tamamlayamayan adaylar internet üzerinden ÖSYM'nin kendi sitesinden başvuru belgelerine bakmalı ve eksik belge ve yazıları tamamlamalıdır.

Unutulmaması gereken bilgiler

- Sınav tarihleri değişmez, sınav saatlerinde oynama yapılmaz. ÖSYM aksini söylemediği müddetçe; sınav tarihi, sınav yeri ve sınav saati belirlenendir. Sınav 22-23 Ekimleri arasında yapılacaktır. KPSS'nin belirlenen sınav saati 2 saat yani 120 dakikadır. Sınavda bir kitapçık verilecektir. Kitapçıktaki eksik sayfa varsa muhakkak sınıf veya salon görevlisine bildirilmelidir.


- DHBT, 6 Kasım 2016 tarihinde tek oturum üzerinden gerçekleşecek. Ve zaman sadece 60 dakikadır. Sınavda soru sistemi "çoktan seçmeli sorular" üzerinden olacak. Cevap anahtarını doğru bir şekilde doldurulmadığı takdirde, ÖSYM'nin optik okuyucuları tarafından doğru okunamayacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS