KPSS 2019/1 tercihleri bugün açıklandı mı? İşte sonuç sayfası

KPSS 2019/1 tercihleri bugün açıklandı mı? İşte sonuç sayfası

“KPSS 2019/1 tercih sonuçları bugün açıklanacak mı?” sorusunun cevabı, tercih yapan kamu personeli adayları tarafından merakla araştırılıyor. Kamun personeli adaylarının merak ve heyecanla beklediği 8 günlük süre doldu. Peki, KPSS 2019/1 tercih sonuçları ÖSYM tarafından bugün açıklandı mı? İşte KPSS 2019/1 tercihleriyle ilgili detaylar…

KPSS 2019/1 tercihleri için kritik süre doldu. Sınava giren kamu personeli adayları günlerdir tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırıyor. Peki, KPSS 2019/1 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 8 günlük kritik süre dolduğu için gözler ÖSYM’de... Peki, KPSS 2019/1 tercihleri bugün açıklanacak mı? İşte KPSS 2019/1 tercihleriyle ilgili merak edilen detaylar…

KPSS 2019/1 tercihleri 18 Temmuz tarihinde sona ermişti. Hatırlanacağı gibi bir önceki KPSS tercihleri 20 Aralık 2018 günü sona ermiş sonuçlar 8 gün sonra 28 Aralık 2018 tarihinde açıklanmıştı. KPSS 2019/1 tercihlerinin 18 Temmuz’da sona erdiği düşünülecek olursa geçen yıl ki açıklanma süresi de göz önünde bulundurularak sonuçların bugün açıklanması bekleniyordu. Nihayet sonuçlar beklenen den bir gün sonra yani 28 Temmuz'da açıklandı.

SONUÇLAR NASIL ÖĞRENİLECEK?

Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve ilgili kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Adaylar yerleştirme sonuçlarını ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Kamu kurum ve kuruluşları da bu bilgileri elektronik ortamda kendi şifreleri ile edineceklerdir. Bir kadro veya pozisyona yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kamu kurum/kuruluşlarına başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini bu kurum veya kuruluşlardan öğreneceklerdir.

ÖSYM DUYURULAR SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

ATAMALARDA NİTELİK OLDUKÇA ÖNEMLİ

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan kadro ve pozisyonlara kamu kurum ve kuruluşlarınca doğrudan atanacaklardır. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildikleri kurum veya kuruluşa teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS