KPSS 2019 başvurularında son gün! KPSS ücretleri hangi bankalara yatar?

KPSS 2019 başvurularında son gün! KPSS ücretleri hangi bankalara yatar?

KPSS 2019 başvuruları bugün sona eriyor. KPSS lisans ve alan bilgisi sınavlarına girecek adayların bugün başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Kamu personel adaylarının cevabını en çok araştırılanlar arasında ilk sıralarda “KPSS ücretleri hangi bankalara yatar?” sorusunun cevabı yer alıyor. İşte, 2019 KPSS başvuru sayfası ve detaylar…

KPSS Lisans ve KPSS alan bilgisi sınavları başvurularında bugün yani 15 Mayıs Çarşamba günü son gün… Adaylar başvurularla ilgili detayları ve özellikle de ödeme bilgilerini merak ediyor. Peki, KPSS 2019 başvuruları saat kaça kadar devam edecek? KPSS ücretleri hangi bankalara yatacak? İşte ÖSYM tarafından KPSS lisans ve alan bilgisi sınavlarıyla ilgili verilen detaylar…


KPSS BAŞVURU ÜCRETİ HANGİ BANKALARA YATAR


Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi KPSS Lisans sınavı için başvuru ücretini her oturum için 75 TL olarak belirledi. Adaylar katılacakları her oturum için 75 TL ödemek durumundalar. KPSS Alan Bilgisi sınavına katılacak olan adaylar için belirlenen ücret ise 50 TL. Adaylar katılacakları oturum başına 50 TL ödeme yapacaklar. Ücretler ÖSYM’nin kartlı ödeme sistemi üzerinden ve anlaşmalı bankalardan yapılabilecek.


İşte ücretlerin yatacağı bankalar:


Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı; Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)


ÖSYM ÖDEME SİSTEMİ İÇİN TIKLAYIN


KPSS BAŞVURU SAYFASI İÇİN TIKLAYIN


KPSS BAŞVURULARI SAAT KAÇA KADAR SÜRECEK?


Her iki sınav için de son başvuru tarihi olarak 15 Mayıs 2019 yani bugün belirlendi. Aynı gün saat 23:59’da başvurular sona ermiş olacak.


Başvuru ücretini yatıran kişiler son başvuru tarihine kadar ÖSYM AİS sayfası üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak başvurularını yapabilecek.


KPSS LİSANS VE ALAN BİLGİSİ SINAVLARI NE ZAMAN?


Lisans sınavı 14 Temmuz ile 28 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. ÖSYM’de yer alan bilgilere göre alan bilgisi sınavı ise 20 Temmuz ve 21 Temmuz 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS