KPSS 2019 ne zaman, hangi oturum saat kaçta yapılacak?

KPSS 2019 ne zaman, hangi oturum saat kaçta yapılacak?

Kamu Personeli Seçme Sınavı 2019 yılında önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek. Sınava katılan adaylar kamuda görev alacakları dönemde buradan elde edecekleri puanları kullanacaklar. Peki, KPSS oturumları hangi tarihte gerçekleştirilecek?

KPSS tarihi 2019 yılında gerçekleştirilecek olan oturumlara katılacak olan adaylar tarafından araştırılmaya devam ediyor. ÖSYM sınav takvimi içerisinde yaptığı bilgilendirmede oturumların ne zaman gerçekleştirileceğini geçtiğimiz aylarda duyurmuştu.


Buna göre; 2019-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri, 14 Temmuz'da KPSS Alan Bilgisi Sınavları 1. oturumu (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri) ile KPSS Alan Bilgisi Sınavları 2. oturumu (Hukuk, İktisat, Maliye) 20 Temmuz'da, KPSS Alan Bilgisi Sınavları 3. oturumu (İşletme, Muhasebe, İstatistik) 21 Temmuz'da, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 28 Temmuz'da uygulanacak.


Öte yandan adayların tümü, sınavın 14 Temmuz'daki sabah oturumuna girmek zorunda olacak. Duyuruda ayrıca İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği ve Beden Eğitimi Öğretmenliği alanlarında bu yıl ilk defa ÖABT yapılacağından bu alanlara atanmak isteyen öğretmen adaylarının ilgili alanlarda 2019 ÖABT'ye girmelerinin de zorunlu olacağı kaydedildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS