ÖSYM, 2019 KPSS oturumları ne zaman?

ÖSYM, 2019 KPSS oturumları ne zaman? © AA

KPSS önümüzdeki ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek. 4 oturum şeklinde gerçekleştirilecek olan oturumların tarihlerini Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Peki, KPSS 2019 ne zaman yapılacak ve sınav giriş yerleri nereden öğrenebilecek?

KPSS sınav giriş belgesi ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifre girilerek öğrenilebilecek. Sınavların tamamlanmasının ardındansa sonuç açıklanma aşamasına geçilecek. İşte KPSS oturumları ile ilgili detaylar ve ÖSYM’nin yaptığı bilgilendirme…

Başvuruları 15 Mayıs tarihinde sona eren, 2019 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı'na, kamu kurum ve kuruluşlarının A grubu kadrolarına veya Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) öğretmen kadrolarında istihdam edilmek isteyen vatandaşlar katılım sağlayacak.

HANGİ OTURUM NE ZAMAN?

2019-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri, 14 Temmuz'da KPSS Alan Bilgisi Sınavları 1. oturumu (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri) ile KPSS Alan Bilgisi Sınavları 2. oturumu (Hukuk, İktisat, Maliye) 20 Temmuz'da, KPSS Alan Bilgisi Sınavları 3. oturumu (İşletme, Muhasebe, İstatistik) 21 Temmuz'da, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 28 Temmuz'da uygulanacak.

ÖSYM AİS SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

Adayların tümü, sınavın 14 Temmuz'daki sabah oturumuna girmek zorunda olacak. Duyuruda ayrıca İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği ve Beden Eğitimi Öğretmenliği alanlarında bu yıl ilk defa ÖABT yapılacağından bu alanlara atanmak isteyen öğretmen adaylarının ilgili alanlarda 2019 ÖABT'ye girmelerinin de zorunlu olacağı kaydedildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS