KPSS 2019 sonuçları açıklanmıştı... ÖSYM cevap kağıtlarını da erişime açtı

KPSS 2019 sonuçları açıklanmıştı... ÖSYM cevap kağıtlarını da erişime açtı © AA

ÖSYM KPSS sonuçları ile ilgili beklenen açıklamayı yaptı. 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT) sonuçları erişime açıldı. Sorumlu oldukları alandan sınava tabii tutulan adaylar 29 Ağustos 2019 günü sınavlardan elde ettikleri sonuçları öğrendi. Peki, ÖSYM KPSS 2019 sonuçları nasıl öğrenilir?

KPSS sonucu Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nden yapılan açıklama sonrasında sorgulanmaya başlandı. Kamu kurumlarında görev alacak adayların tercihlerinde kullanacakları puanları elde ettikleri sonuçlar adaylara duyuruldu. Oturumlar halinde gerçekleştirilen sınavlarda adaylar sorumlu oldukları alan üzerinden sınava katılmışlardı.

KPSS SONUÇLARI DUYURULDU

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açıklanacak sınav sonuçları kurumun sonuçları duyurduğu “sonuc.osym.gov.tr” adresinde ve ÖSYM AİS sayfasında olacak. TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapan adaylar sınavdan elde ettikleri sonuçlara ulaşabilecek.

ÖSYM SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

ÖSYM'DEN KPSS AÇIKLAMASI!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nden yapılan açıklama ise şöyle; 14 Temmuz 2019 tarihinde uygulanan 2019- KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri), 20-21 Temmuz 2019 tarihlerinde gerçekleşen 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Alan Bilgisi) ve 28 Temmuz 2019 tarihinde uygulanan 2019-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavlarına ait maddi analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri yapılmış ve itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiştir. 21 Temmuz 2019 tarihinde uygulanan 2019-KPSS Alan Bilgisi Sınavı 3. Oturumuna (Pazar Sabah) ait Temel Soru Kitapçığında yer alan Muhasebe Testindeki 30 numaralı sorunun iptal edilmesine karar verilmiş olup iptal edilen soru değerlendirme dışı bırakılmak suretiyle değerlendirme işlemler tamamlanmıştır.

Adaylar, sınav sonuçlarına 29 Ağustos 2019 tarihinde saat 12.30'dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebileceklerdir.

ÖSYM AİS SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

CEVAP KAĞITLARI DA ERİŞİME AÇILDI

ÖSYM sonuçların hemen ardından adayların cevap kağıtlarını da erişime açtı. Böylelikle sınav puanını ve cevap kağıdını karşılaştırma imkanına sahip olan adaylar işaretledikleri cevaplara ulaşabilecek. Kağıtlar yukarıdaki ÖSYM AİS bağlantısı üzerinden kontrol edilebilecek.

günün özeti

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS