KPSS A Grubu (Genel Kültür – Eğitim Bilimleri) sonuçları açıklandı mı?

KPSS A Grubu (Genel Kültür – Eğitim Bilimleri) sonuçları açıklandı mı?

KPSS A Grubu sınav sonuçları yani 2019 KPSS Genel Kültür – Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınav sonuçları, geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen sınavların ardından kamu personeli adayları tarafından merak ediliyor. Bununla birlikte KPSS tercihlerinin de ne zaman başlayacağı bir diğer merak konusu olarak sınava girenlerin gündeminde yer alıyor. Peki, KPSS A grubu sonuçları açıklandı mı? İşte detaylar…

KPSS Genel Kültür – Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınavları geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Sınavların ardından gözler sonuç tarihine çevrildi. ÖSYM sınav takviminde sonuçların açıklanacağı tarihte yer aldı. Öte yandan tercih yapmak isteyen kamu personeli adaylar da sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. İşte, merak edilen detaylar…


Gözler ise KPSS Eğitim Bilimleri sınav sonuçlarında. Sonuçlar ÖSYM'nin aday işlemleri sayfası üzerinden 29 Ağustos'ta açıklanacak.


KPSS SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYIN


DİĞER SINAV TARİHLERİ


"Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" ile “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar ile İlgili Usul ve Esaslar” hükümleri kapsamında KPSS A Grubu ve Öğretmenlik yapılacaktır. KPSS Alan Bilgisi Sınavları 1. Oturumu (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri) ile KPSS Alan Bilgisi Sınavları 2. Oturumu (Hukuk, İktisat, Maliye) 20 Temmuz 2019 tarihinde, KPSS Alan Bilgisi Sınavları 3. Oturumu (İşletme, Muhasebe, İstatistik) 21 Temmuz 2019 tarihinde, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 28 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacaktır.


Sınava (KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT) başvuru işlemleri, 03-15 Mayıs 2019 tarihlerinde yapılacaktır. Adayların tümü, 14 Temmuz 2019 tarihinde yapılacak sabah oturumuna girmek zorundadır.


İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği ve Beden Eğitimi Öğretmenliği alanlarında 2019 yılında ilk defa Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) yapılacağından bu alanlara atanmak isteyen öğretmen adaylarının ilgili alanlarda 2019 Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT) girmeleri zorunludur.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS