KPSS ÖABT (Alan Bilgisi) sınavı saat kaçta? ÖSYM KPSS giriş belgesi

KPSS ÖABT (Alan Bilgisi) sınavı saat kaçta? ÖSYM KPSS giriş belgesi

KPSS A grubu sınavlarının son oturumu 2019 KPSS ÖABT için geri sayım başladı. Sınava girecek olan kamu personeli adayları sınavın saatini ve sınav giriş belgelerinin nasıl çıkarılacağını araştırıyor. Öte yandan ÖSYM’den kimlik belgeleri için son dakika açıklaması geldi. Peki, KPSS ÖABT saat kaçta? İşte 2019 KPSS sınav giriş belgesi sorgulama sayfası…

KPSS 2019 A grubu sınavlarının son oturumu yarın yapılacak. Sınava girecek kamu personeli adaylarına ÖSYM’den son dakika uyarısı ve hatırlatması geldi. Sınava girecek adaylar sınav giriş belgelerini ve sınavın saatini araştırıyor. Sınavın başlangıç saati belli oldu. Sınav giriş belgesi sayfası da günler öncesinden erişime açıldı. Peki, 2019 KPSS ÖABT saat kaçta başlayacak? İşte merak edilen soruların cevabı…

KPSS ÖABT SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

KPSS A Grubu Öğretmenlik Alan Bilgilisi yani 2019 KPSS ÖABT sınavı yarın saat 10.15’te başlayacak. Ancak adayların en geç saat 10.00’da sınav giriş merkezlerine gelmiş olmaları gerekiyor. Saat 10.00’dan sonra merkezlere gelen adaylar kesinlikle sınav merkezlerine alınmayacaklar. Öte yandan sınav için ilçe nüfus müdürlükleri de açık olacak. Konuyla ilgili ÖSYM’den şu açıklama yapıldı:

28 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacak 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT) girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden,  nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 28 Temmuz 2019 Pazar günü  07.00 ile 10.00 saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir.

Bu amaçla sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan 2019-ÖABT başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir. Adaylar, Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebileceklerdir.  “Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, 2019-ÖABT Sınava Giriş Belgesi ve güncel bir fotoğrafının yanında olması gerekmektedir. 

Adaylar, sınav günü açık tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerinin adresine ve açık oldukları saatlere aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

KPSS SINAV GRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYIN

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS